Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 3758
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Trzydzieści lat Biura Wystaw Artystycznych

Czwartek, 8 listopada 2007, 16:50
Aktualizacja: 16:51
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Trzydzieści lat Biura Wystaw Artystycznych
Fot. BWA
Przez jednych krytykowane, przez innych – pod niebiosy chwalone. Biuro obchodzi w tym roku okrągły jubileusz. Z tej okazji w piątek odbędzie się benefis placówki.

BWA powstało w 1977 roku. Na początku galeryjka mieściła się przy dawnej ulicy 15 grudnia. W dwóch salach oglądano tam nie tylko wystawy, lecz także kupowano materiały dla plastyków.
Z początkiem lat 90–tych BWA zamieniło się na siedzibę z ówczesnym Międzynarodowym Klubem Książki i Prasy przy ulicy Długiej 1, i pod tym adresem w siedzibie – później wyremontowanej – trwa do dziś.

Na koncie placówki są setki wystaw, happeningów, spotkań, zajęć edukacyjnych oraz innych przedsięwzięć dla miasta i jego mieszkańców. I choć nie wszyscy BWA cenią, nikt chyba sobie Jeleniej Góry bez tej instytucji nie wyobraża.

Jak mówi Janina Hobgarska, dyrektorka BWA, święto będzie miało swoją kulminację w piątek, 9 listopada, o godz. 19. W siedzibie placówki odbędzie się „luźny benefis” – wieczór artystyczny z udziałem znanych i mniej znanych jeleniogórskich przedstawicieli świata sztuki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group