Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 6080
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Kraj: Trzy jeleniogórzanki w kadrze Polski

Piątek, 15 listopada 2013, 10:50
Aktualizacja: 10:51
Autor: MDvR
Jelenia Góra/Kraj: Trzy jeleniogórzanki w kadrze Polski
Fot. użyczone
Do swoich dwóch koleżanek klubowych, Aleksandry Oreszczuk i Anny Herbut powołanych po raz kolejny do kadry Polski juniorek (rocznik 1996 i młodsze), które pod koniec listopada wezmą udział w międzynarodowym turnieju w Szczyrku, dołączyła następna młoda zawodniczka z jeleniogórskiego Klubu Piłki Ręcznej Natalia Janas (kategoria juniorka młodsza – rocznik 1998 i młodsze).

Konsultacja szkoleniowa odbędzie się w Gdańsku w terminie 24–30 listopada. Trenerem głównym kadry jest Tomasz Konitz, a asystentem Krystyna Wasiuk - w przeszłości bramkarka i reprezentantka Polski.

Natalia Janas to prawoskrzydłowa leworęczna zawodniczka, urodzona w 1999 roku, która swoje pierwsze powołanie otrzymała już w sierpniu tego rok. Wzięła udział w zgrupowaniu kadry narodowej w Szczyrku i zagrała w Turnieju Nadziei Olimpijskich rzucając celnie pierwsze bramki dla kadry narodowej przeciwko drużynie z Węgier. Warto zaznaczyć, że są to jedyne zawodniczki dolnośląskich klubów piłki ręcznej powołane bezpośrednio do kadry narodowej - w rezerwie pozostaje zawodniczka Zagłębia Lubin - Oliwia Krzyżanowska (rocznik 1998).

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group