Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7115
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwa Tydzień z Architekturą

Środa, 28 maja 2014, 8:17
Aktualizacja: 8:24
Autor: Org
Jelenia Góra: Trwa Tydzień z Architekturą
Fot. Organizator
W poniedziałęk 26 maja rozpoczął się "Tydzień z Architekturą" który potrwa do 1 czerwca. To ogólnopolska akcja architektów skierowana głównie do mieszkańców miast, ale także do samorządowców. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Impreza ma na celu zwrócenie uwagi na wartości architektoniczne otoczenia, pobudzanie wrażliwości estetycznej, przybliżenie mieszkańcom problematyki związanej z kształtowaniem przestrzeni na znaczenie architektury w naszym życiu, na jej wpływ, na jego jakość i komfort.

- Obserwujemy słabnące zainteresowanie zarówno przeciętnego odbiorcy architektury jak i instytucji publicznych jej znaczeniem, oddziaływaniem na nasze życie, wartościami użytkowymi i estetycznymi, jakie w nie wnosi, przyczyniając się do jego właściwej organizacji, a z drugiej strony widzimy jak bardzo okazałe budowle wznoszą te podmioty, które doceniając ich znaczenie, czerpią z ich użytkowania zarówno materialne jak i wizerunkowe korzyści - informują organizatorzy.

- Okazuje się bowiem, że w praktyce jakość architektury przekłada się w bardzo wyraźny sposób na materialną wartość otoczenia, które sobą kształtuje. Paradoksalnie na co dzień się tego nie dostrzega i nie docenia, orientując się zazwyczaj zbyt późno, że można było lepiej wykorzystać nasze środki - dodają.

Przewidziano w ramach tego festiwalu szereg atrakcji, m.in:
• bezpłatne konslultacje architektów, w siedzibie SARP ul. Wolności 2 ( codzinnie do piątku 11:00-17:00)
• architektoniczny telefon zaufania ( 75-75-265-36) oraz propozycja tzw "absurdów architektonicznyc" naszego regionu.
• wystawa grafik "Pałace i Zamki Doliny Pałaców i Ogrodów", arch. Jerzy Stachowiak (Pałac Schaffgotschów w godzinach 8:00-16:00, Pl. Piastowski)
• Prezentacja "Misterów" z lat 2000-2013. Przegląd regionalnej architektury. Wystawa fotografii (Pałac Schaffgotschów w godzinach 8:00-16:00, Pl. Piastowski)
• warsztaty architektoniczne dla dzieci MALI-ARCHITEKCI ( piątek, godzina 16:30, Książnica Karkonoska, 3 piętro)
• Wykład renomowanego Biura Projektowego Lewicki Łatak z Krakowa ( piątek, godzina 17:00, Książnica Karkonoska, 3 piętro, sala wykładowa).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1045
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group