Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3786
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Trwa święto ludzi gór

Niedziela, 25 listopada 2018, 6:24
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 listopada 2018, 7:00
Autor: WAC
Karpacz: Trwa święto ludzi gór
Fot. WAC
Polski Klub Alpejski, miasto Karpacz oraz Hotel Gołębiewski są organizatorami XIX. Karkonoskich Dni Lajtowych czyli dorocznego spotkania ludzi gór, które w ten weekend (23 – 25.11) odbywają się w mieście pod Śnieżką

Pierwsze Dni Lajtowe odbyły się w 2000 roku w Tychach. Potem impreza gościła w różnych ośrodkach, by od kilku lat zakotwiczyć w Karpaczu. Tym, co przyciąga na nią miłośników górskich wspinaczek i wędrówek jest możliwość wysłuchania opowieści wybitnych wspinaczy.

Podczas trwającej właśnie XIX. edycji imprezy, w roli prelegentów występują m.in.: Denis Urubko, Jarosław Botor, Elizabeth Revol, Jura Jermaczek i Borys Dedeszko. Dodatkowymi atrakcjami Dni Lajtowych były: wspólne wejście oraz spacer nordic walking na Śnieżkę, a także pokazy fimów o tematyce górskiej. Szczególnym wydarzeniem kończącym wczorajszy dzień imprezy była Gala Nagrody „Primus Inter Pares” przyznawanej przez zarząd Polskiego Klubu Alpejskiego. W poprzednich latach laureatami byli: Denis Urubko, Krzysztof Wielicki, Ryszard Szafirski, Oscar Cadiach, Peter Habeler i Leszek Cichy. W tym roku do tego grona dołączył rosyjski himalaista Jura Jermaczek.

- Nasza impreza jest świętem ludzi ludzi gór - mówi organizator imprezy Jolanta Paszek. - Zgromadzenie w jednym czasie i w jednym miejscu tylu wybitnych postaci alpinizmu nie jest proste. Staramy się, aby były to osoby nietuzinkowe. W tym roku w tym gronie jest kilku zdobywców Złotego Czekana - najbardziej prestiżowej nagrody w świecie alpinizmu. Szczególnym gościem obecnej edycji Dni Lajtowych jest szybowcowy mistrz świata Sebastian Kawa. Co cieszy, na liście uczestników naszego spotkania znajduje się wiele osób, które goszczą tu po raz pierwszy. W przyszłym roku Dni Lajtowe będą obchodzić 20 – lecie i postaramy się, aby miały one szczególną oprawę.

Twoja reakcja na artykuł?

8
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
2
17%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
136
Nigdy
24%
Rzadko
43%
Czasami
21%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group