Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4405
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwa przebudowa drogi

Poniedziałek, 4 listopada 2019, 7:12
Aktualizacja: Czwartek, 7 listopada 2019, 7:28
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Trwa przebudowa drogi
Fot. Przemek Kaczałko
Ulica Ks. Kostiala zmieni nieco przebieg – trwa przebudowa ulicy od strony Kilińskiego. Do remontu przewidziano również ulicę Kamienne Schodki przy popularnej "Handlówce".

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie ulicy Kamienne Schodki i ulicy ks. Dominika Kostiala w Jeleniej Górze wraz z remontem schodów kamiennych, budową parkingu oraz przebudową kanalizacji deszczowej i oświetlenia drogowego. Nawierzchnia jezdni będzie bitumiczna, zaś nawierzchnia miejsc postojowych z kostki betonowej, podobnie jak nawierzchnia chodników (również z kostki betonowej).

W ramach zadania przewidziano demontaż istniejących lamp oraz istniejącego okablowania, wykonanie nowego okablowania oraz montaż nowych lamp w technologii LED na ul. Ks. Dominika Kostiala, ul. Kamienne Schodki oraz parkingu.

Jak czytamy w opisie przedmiotu zamówienia, wykonawca w ramach zadania wykona oznakowanie poziome i pionowe zgodnie zatwierdzonym projektem docelowej organizacji ruchu. Oznakowanie poziome na nawierzchniach bitumicznych należy wykonać w technologii grubowarstwowej. Miejsca postojowe należy wydzielić za pomocą kostki betonowej o innym kolorze (nawierzchnia miejsc postojowych z kostki w kolorze grafitowym, a linie wydzielające miejsca z kostki w kolorze szarym). Miejsca dla niepełnosprawnych (tło) należy pomalować farbą w kolorze niebieskim (cienkowarstwowo), a pozostałe oznakowanie tych miejsc wykonać farbą koloru białego.

Zadanie wykonuje Kółko Rolnicze Siedlęcin, które w przetargu zaoferowało cenę 1 330 313,88 zł. Termin realizacji to 6 grudnia 2019 r.

Twoja reakcja na artykuł?

23
59%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
10%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
10
26%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group