Niedziela, 11 czerwca
Imieniny: Benedykta, Feliksa
Czytających: 5921
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwa oczekiwany remont w Mechaniku

Piątek, 4 listopada 2016, 7:45
Aktualizacja: Sobota, 5 listopada 2016, 9:29
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Trwa oczekiwany remont w Mechaniku
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Rozpoczął się remont dachu budynku pracowni egzaminacyjnej branży samochodowej w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” przy ul. Obrońców Pokoju w Jeleniej Górze. Prace, które potrwają do grudnia, prowadzi Przedsiębiorstwo Usługowo Budowlane „KAJA” z Jeleniej Góry. Koszt to około 64 tys. zł. Potrzebę tej inwestycji zgłaszali uczniowie i ich rodzice.

Pracownia egzaminacyjna branży samochodowej funkcjonuje w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” od dwóch lat. Stworzono ją w dawnej hali sportowej. - Ostatni większy remont tego budynku był w 1994 roku – mówi Wanda Kozyra, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Mechanik w Jeleniej Górze. – Kiedy dwa lata temu wybudowano nam nową halę sportową, w starej sali zorganizowaliśmy pracownię samochodową i ślusarską zajęć praktycznych. Częściowo wyremontowaliśmy ją własnym sumptem, pomalowaliśmy ściany i wstawiliśmy drzwi, by można było wjechać samochodami, przystosowaliśmy też sale do prac ślusarskich. Wcześniej, przy likwidacji zakładów naprawczych policji w Cieplicach, otrzymaliśmy maszyny i trzy podnośniki, które zostały odnowione i certyfikowane. Pozwoliło to stworzyć trzy stanowiska egzaminacyjne dla uczniów technikum pojazdów samochodowych. Teraz odbywają się tam egzaminy zawodowe w dwóch kwalifikacjach: mechanik i ślusarz. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasi uczniowie nie muszą już wyjeżdżać na takie egzaminy poza Jelenią Górę. Jedynym mankamentem tego obiektu był dach, który przeciekał. Próbowaliśmy go oczywiście naprawiać sami, ale nie przynosiło to oczekiwanego rezultatu – dodaje dyrektor szkoły.

W konsekwencji, w deszczowe dni, uczniom kapało na głowę. Dlatego wraz z rodzicami zgłosili oni pilną potrzebę remontu dachu do Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. - Dzięki władzom miasta i naczelnikowi oświaty otrzymaliśmy dofinansowanie na remont tego dachu. Po zakończeniu remontu konserwatorzy szkoły pomalują sufit i będziemy mieli piękną salę – mówi dyrektor Wanda Kozyra. – Jesteśmy przeszczęśliwi z tego remontu, bo w sali mamy parkiet miejscami wzmocniony pod podnośniki i maszyny - dodaje dyrektor Mechanika.

Z remontu dachu, jak i istnienia samej pracowni egzaminacyjnej, cieszą się też uczniowie. – Dzięki sali egzaminacyjnej na miejscu nie musimy nigdzie jeździć, a poza tym możemy tu poćwiczyć różne rzeczy - mówili Artur Dąbrowski z klasy 4 C i Mateusz Błaszczak z klasy I AM.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
371
Plac Ratuszowy
11%
Plac Piastowski
60%
Wolę miejskie parki
30%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group