Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 13 stycznia
Imieniny: Bogumiły, Weroniki
Czytających: 15567
Zalogowanych: 112
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwa głosowanie na budżet obywatelski

Sobota, 28 listopada 2015, 8:15
Aktualizacja: Niedziela, 29 listopada 2015, 8:14
Autor: UM/Jel
Jelenia Góra: Trwa głosowanie na budżet obywatelski
Fot. Archiwum
Pierwsze podsumowania głosowań na projekty zawarte w Jeleniogórskim Budżecie Obywatelskim dają interesującą statystykę. Ogółem oddano 2.243 głosy, a głosowała zdecydowanie większa grupa kobiet, niż mężczyzn.

Mężczyźni oddali 912 głosów, a kobiety 1.331. Głosowała niemała grupa najmłodszych – ponad 220 osób w wieku 16 – 20 lat i bardzo duża grupa osób w przedziale 36 – 45 lat – ponad 630. Gdyby czytać uważnie statystyki, to prawdopodobne jest, że do głosowania wciągani przez rodziny są ludzie starsi, lub wręcz przez dzieci i wnuki. Trudno inaczej wyjaśnić fenomen, że relatywnie duża grupa głosujących – 35 osób – deklaruje, że ma ponad 81 lat! A tych, którzy oddali już swój głos, a mają więcej, niż 71 lat jest łącznie 114.

Jak głosujemy i do kiedy?

Głosowanie trwa od 23 listopada br. (godz.10.00) do 30 listopada br. (godz.10.00) drogą internetową. Osoby, które mają utrudniony dostęp do komputerów będą mogły wybrać swojego faworyta w jednym z dziesięciu punktów na terenie miasta – ich lista oraz godziny otwarcia opublikowano na stronie: http://jeleniagora.pl/content/jbo-2016-stanowiska-do-glosowania

Aby zagłosować należy podać imię, nazwisko oraz numer pesel. Zadania dodatkowe, które w rozpisce są oznaczone literką „D” nie podlegają głosowaniu, bowiem wszystkie projekty poniżej 50 tys. zł jakie zostały pozytywnie zweryfikowane – nie przekraczają sumy 500 tys. zł, co znaczy, że zostaną zrealizowane. Głosować będziemy na jeden wybrany projekt z literką „P”, czyli priorytetowy.

Głosować może każdy mieszkaniec Jeleniej Góry (zameldowany na stałe lub tymczasowo), który ukończył szesnasty rok życia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jaki masz stosunek do zbiórek, akcji charytatywnych?

Oddanych
głosów
241
Staram się pomagać wszystkim
32%
Pomagam tylko osobom, które znam
35%
Nie biorę udziału w taki akcjach
33%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Tak wyglądały zimy w przedwojennej Polsce
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Kultura
Karkonosze w pigułce
 
Aktualności
Doroczne spotkanie u prezydenta
 
Aktualności
Od dzwonów do kas fiskalnych. Niezwykła historia w Kowarach
 
Ciekawe historie i inne opowieści
Kiedyś palono tu znicze, dziś robi się zakupy na obiad
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group