Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 5368
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Trwa "Davos" w Karpaczu

Czwartek, 10 września 2020, 6:01
Aktualizacja: Sobota, 12 września 2020, 10:01
Autor: WAC
Karpacz: Trwa "Davos" w Karpaczu
Fot. Forum Ekonomiczne
W Hotelu Gołębiewski w Karpaczu od wtorku (8.09) odbywa się Forum Ekonomiczne 2020, zwane "polskim Davos".

To największe w Europie Środkowo - Wschodniej forum dyskusyjne głównie na tematy gospodarcze oraz międzynarodowe, zorganizowane przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich. Od lat odbywało się w Krynicy. W tym roku jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną zostało przeniesione do Karpacza.

W wydarzeniu pod hasłem "Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota" bierze udział około 2500 osób. Są to eksperci, politycy, przedstawiciele rządu i przedsiębiorcy z kraju oraz zagranicy. Wśród gości są m.in.: wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, wicepremier oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński, wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin, minister finansów Tadeusz Kościński, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg oraz minister spraw zagranicznych prof. Zbigniew Rau. Jako, że w trakcie Forum sporo miejsca poświęcono tematyce związanej z samorządami, wśród uczestników spotkania nie zabrakło przedstawicieli władz lokalnych z Kotliny Jeleniogórskiej. W obradach uczestniczą m.in.: starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski, prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska i burmistrz Karpacza Radosław Jęcek.

Wśród prawie 200 tematów paneli dyskusyjnych oraz seminariów, jakie przygotowano na Forum Ekonomiczne dominuje gospodarka, która jest dziś w szczególnie trudnym momencie. Pandemia Covid-19 wymusiła szereg zmian w różnych dziedzinach aktywności, a skutki wyhamowania odczuły wszystkie sektory. Sporo miejsca poświęcono sytuacji na Białorusi - w związku z tym jednym z gości Forum jest liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska.

Twoja reakcja na artykuł?

22
37%
Cieszy
2
3%
Hahaha
4
7%
Nudzi
1
2%
Smuci
5
8%
Złości
26
43%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (77)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
322
Tak
11%
Nie
83%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group