Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 2239
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Trenowali ratownicy górscy

Wtorek, 21 grudnia 2021, 7:08
Autor: WAC
Powiat: Trenowali ratownicy górscy
Fot. GOPR
Kilka dni temu zakończyło się czterodniowe szkolenie przed sezonem zimowym ratowników z Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Grupa 25 ratowników w czasie przejścia przez Karkonosze przećwiczyło najważniejsze zagadnienia związane z zimową działalnością ratowniczą. Podczas pierwszych dwóch dni trenowali techniki poszukiwania osób zaginionych oraz udzielania pierwszej pomocy w warunkach zimowych i postępowania w przypadkach hipotermii.

Tematem szkolenia w trakcie kolejnych dwóch dni było ratownictwo lawinowe oraz ćwiczenia z zakresu zimowego ratownictwa ścianowego. Szczególnie ważne były ćwiczenia z poszukiwania detektorami lawinowymi oraz różnych metod sondowania.

To był intensywny i wymagający czas, ponieważ zajęcia prowadzone były w dzień i w nocy – podsumowuje naczelnik Grupy Karkonoskiej GOPR Sławomir Czubak. - Jednak jest to niezbędne, aby utrzymywać wysoki poziom wyszkolenia i by być gotowym na wyzwania, które czekają na nas w rozpoczynającym się sezonie zimowym.

Twoja reakcja na artykuł?

11
92%
Cieszy
1
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group