Sobota, 6 marca
Imieniny: Agnieszki, Róży, Wiktora
Czytających: 7303
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kołobrzeg: Trenowali nad Bałtykiem

Czwartek, 21 lipca 2011, 16:12
Aktualizacja: 18:29
Autor: MDvR
Kołobrzeg: Trenowali nad Bałtykiem
Fot. użyczone
W dniach 9–16 lipca w miejscowości Kołobrzeg – Podczele Jeleniogórski Klub Shidokan Karate zorganizował obóz dla dzieci, w którym udział wzięło 52 podopiecznych Mariusza Ligiżyńskiego i Przemysława Jończego. Prócz opiekunów i trenerów w obozie uczestniczyła psycholog Małgorzata Miszczyk, która udzielała pomocnych porad dzieciom.

Gościem specjalnym był aktualny niepełnosprawny mistrz świata w pchnięciu kulą Karol Kozuń, który wystąpi na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie. Opowiedział o swoich sukcesach sportowych związanych z tym podróżami, ale przede wszystkim o wypadku ( brawurowej jedźcie), który spowodował paraliż kończyn dolnych. Dzieci na obozie uczestniczyły w treningach na plaży, które wzbudzały duże zainteresowanie wśród plażowiczów. Odbyły się również mecze piłki nożnej między koloniami z różnych miast. Niestety nasi młodzi fighterzy ulegli swoim rówieśnikom.

Prócz treningów dobrym relaksem dla dzieci była kąpiel w aquaparku i na basenie. Jeden z obozowiczów – Aurel Miszczyk dał koncert pianistyczny w pobliskim ośrodku, a obecnie przygotowuje się do konkursu Chopinowskiego, który odbędzie się w listopadzie tego roku. Pod koniec wypoczynku dzieci wzięły udział w egzaminie na stopnie KYU. Również osoby niezwiązane na co dzień z klubem sprawdziły swoje umiejętności podczas egzaminu. Najmłodszy uczestnik miał 4 lata.

Wyjazd nad morze odbył się między innymi dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Jeleniej Góry oraz znacznej pomocy rodziców Mirosława Pęczka, Arka Radziun, Zofii Głowackiej, Agnieszki Kozłowskiej –Kowalskiej. Szczególne podziękowania dla Biura Podróży Karkonosze za przewóz dzieci nad polskie morze.

Nowy sezon szkoleniowy rozpoczyna się we wrześniu, wszystkich chętnych do wzięcia udziału w treningach zapraszamy na ul. M.C. Skłodowskiej w Jeleniej Górze, telefon 694-017-325.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group