Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 4083
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trening i zabawa na magicznych zajęciach w MDK

Wtorek, 4 marca 2014, 7:57
Aktualizacja: 8:05
Autor: Emilia Cierebiej/ Jel
Jelenia Góra: Trening i zabawa na magicznych zajęciach w MDK
Fot. Roksana Chadaj
– Capoeira to połączenie zabawy, tańca i ćwiczeń fizycznych. Treningi są bardzo przyjemne i zachęcają do wspólnej pracy – mówi jeleniogórski trener Dawid Kunysz, który zajęcia z tej sztuki walki prowadzi w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze. Po feryjnej przerwie znów ruszają kolejne zajęcia. Chętni mogą się jeszcze zapisać.

Capoeira to brazylijska sztuka walki, która zajmuje się dwoma aspektami: walką i tańcem.W państwach europejskich, takich jak, np. Portugalia, Niemcy, Hiszpania, Ukraina, Czechy rozwija się ona od wielu lat. Mistrzowie z Brazylii jeżdżą i szerzą jej tajemnice po całym świecie, dotarli również do Polski. W wielu miastach można spotkać grupy zakładane przez wykształconych instruktorów. Jedna z nich ćwiczy w MDK w Jeleniej Górze. Została założona około 12 lat temu i liczyła kilkadziesiąt osób, jednak przez lata liczba osób malała. Teraz grupa w Jeleniej Górze jest mniej liczna.

- Ludzie w całej Polsce coraz mniej ćwiczą - mówi instruktor jeleniogórskiej grupy Dawid Kunysz. - Kiedyś było więcej chętnych. Jeszcze dwa, trzy lata temu przedział wiekowy był bardzo różny, teraz ogranicza się do młodszych osób. Dzieci są zadowolone z zajęć, uważają to za dobrą zabawę, ale to również prawdziwy trening. Uczą się uników, ataków, chwytów, a także gry na tamburynie i berimbau, typowych instrumentach wyznaczających rytm i szybkość treningu – dodaje instruktor.

- Bardzo mi się podoba - mówi Zuzia Maciuszek, która trenuje capoeirę w MDK. Paweł, który jest na treningach po raz trzeci dodaje, że z pewnością będzie tu często przychodził.

- Ja dowiedziałem się o takiej formie aktywności fizycznej, gdy byłem jeszcze małym chłopcem. Zafascynowała mnie ta sztuka i zacząłem się w nią wgłębiać. Chciałbym, aby na zajęcia przychodzili ludzie w każdym wieku. Serdecznie zapraszam! - dodaje instruktor z Jeleniej Góry.

Zajęcia w MDK w Jeleniej Górze odbywają się w poniedziałki (godz. 17:50-19:30), środy (godz. 17:00-17:45 i 17:50-18:35) oraz piątki (godz. 16:00-17:30).

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group