Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6685
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trener Sudetów: Tak, to był strzał w dziesiątkę!

Wtorek, 27 stycznia 2009, 23:31
Aktualizacja: Czwartek, 29 stycznia 2009, 20:01
Autor: Mateusz Banaszak
Jelenia Góra: Trener Sudetów: Tak, to był strzał w dziesiątkę!
Fot. R.Ignaciak
Tomasz Wojdyła – zawodnik jeleniogórskich Sudetów, króluje na liście najskuteczniejszych zbierających zawodników pierwszej ligi męskiego basketu. Jest niewątpliwym liderem drużyny, który w każdym meczu odznacza się walecznością i wielkim zaangażowaniem. Dzięki inicjatywie trenera Sudetów – Ireneusza Taraszkiewicza, który ściągnął Wojdyłę do Jeleniej Góry, klub KS Sudety może być w pełni dumny mając doskonałego zawodnika w swoich szeregach.

32 – letni zawodnik to prawdziwa ostoja Sudetów i jeden z najlepszych zawodników pierwszej ligi. Swoją karierę zaczynał w Śląsku Wrocław mając zaledwie 19 lat, później były występy w AZS Wrocław, Resovii Rzeszów, Siarce Tarnobrzeg, Stali Stalowa Wola, Baskecie Kwidzyn, MKK Pyrze Poznań. Poprzedni sezon Tomasz Wojdyła spędził w Inowrocławiu w barwach Sportino – drużyny z którą wywalczył awans do ekstraklasy. Mierzący 201 cm zawodnik, w minionym sezonie był jednym z najlepszych zawodników ligi, z notą eval (średnio 15,53 na mecz) zajmując 15 miejsce spośród wszystkich 190 zawodników występujących w pierwszej lidze, a dziewiąte w statystyce na najlepszego zbierającego. Spośród 40 rozegranych meczów w Sportino, Wojdyła odnotował 295 udanych zbiórek i to przemówiło za tym, aby trener Ireneusz Taraszkiewicz pokusił się o ściągnięcie tego znakomitego zawodnika do Jeleniej Góry.

We wrześniu ubiegłego roku Tomasz Wojdyła zasilił szeregi jeleniogórskiego zespołu i niemal od razu stał się liderem drużyny. Już w przedligowym turnieju, trener był zachwycony grą swojego nowego zawodnika , będąc przed kompletowaniem silnego składu na pierwszoligowe zmagania. W tym sezonie Tomasz Wojdyła udowodnił, że wart był wydanych pieniędzy. Po 21 kolejkach jeleniogórski center króluje w statystykach na najlepszego zbierającego. Tomasz Wojdyła tylko w 19 meczach zanotował 180 zbiórek i z wynikiem ponad 9 zbiórek na mecz przoduje w rankingu. Dodatkowo zajmuje siódme wśród najlepszych zawodników ligi. Czy można mówić o sporym sukcesie transferowym? Zapytaliśmy o to trenera jeleniogórskiej drużyny:

Mateusz Banaszak - Jakby pan scharakteryzował obecnie najlepszego zawodnika Sudetów – Tomasza Wojdyłę?

Ireneusz Taraszkiewicz : Tomasz Wojdyła to zawodnik, który wnosi dużo do gry, poza swoimi świetnymi warunkami fizycznymi dysponuje ogromnym doświadczeniem zabezpieczając nam strefę podkoszową. Tomek przede wszystkim jest mocny psychicznie, co pozwala mu grać bez jakichkolwiek kompleksów, wyróżniając się przez to na tle innych zawodników z pierwszej ligi.

MB: T. Wojdyła borykał się ostatnio z kontuzją? Czy okres chorobowy ma już za sobą?

IT: „Kontuzja nie jest jeszcze wyleczona.W związku z odejściem Piotra Tarasewicza byłem zmuszony wystawić Tomka w meczu ligowym przeciwko Dąbrowie Górniczej - zwłaszcza, że była szansa na wygranie meczu. Teraz jest chwila odpoczynku i niebawem Tomek powinien być już w pełni sił

MB:Można zatem powiedzieć, że ściągniecie T. Wojdyły do Jeleniej Góry to prawdziwy hit transferowy?

IT: Tak, to był strzał w dziesiątkę. W sumie do końca nie wiedziałem, czy dysponujemy odpowiednim budżetem ,aby móc ściągnąć tego zawodnika i czy w ogóle Tomek będzie chciał z nami rozmawiać. Okazało się , że warunki Tomkowi odpowiadają zwłaszcza lokalizacja, bo jest z Wrocławia i nie ma większych kłopotów z trenowaniem w naszej drużynie.

MB:Czy w przyszłym sezonie T. Wojdyła również będzie grał w Sudetach?

IT: Tomek podpisał z nami kontrakt dotyczący trzech lat. Warunkiem jest to, aby Sudety w tym czasie utrzymały się w pierwszej lidze, w przeciwnym razie zawodnik może rozwiązać kontrakt
MB : Oby tak się nie stało

- Dziękuje za rozmowę

Historia klubowa Tomasza Wojdyły:
- 1996-1997 Śląsk Wrocław
- 1999-2001 AZS Wrocław
- 2001-2002 Resovia Rzeszów
- 2002-2003 Siarka Tarnobrzeg
- 2003-2004 Stal Stalowa Wola
- 2004-2006 Basket Kwidzyn
- 2006-2007 MKK Pyra Poznań
- 2007-2008 Sportino Inowrocław
- 2008-2009 Sudety Jelenia Góra

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group