Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 2227
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Test gimnazjalny - druga odsłona

Czwartek, 27 kwietnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jak przygotować suchą zaprawę do tynkowania ścian, odpowiednio dobrać cegłę i podlewać trawnik tak, aby nie zamoczyć chodników. Na takie – między innymi – pytania musieli odpowiedzieć gimnazjaliści podczas zakończonej w czwartek drugiej części egzaminu dla trzecioklasistów.

Zadania nawiązywały także do czasu okrążenia Ziemi przez satelitę, ustawienia anteny satelitarnej. Trzeba było także zanalizować mapę na podstawie zaznaczonych informacji, określić procentowy rozkład liczb pojazdów przejeżdżających przez most we wskazanym czasie.

Było też o temperaturze gleby, łańcuchu pokarmowym biedronki, objętości wzoru beczki. Przyszli licealiści musieli też uzupełnić rachunek wystawiony przez firmę budowlaną oraz określić liczbę baterii słonecznych potrzebnych do zapewnienia określonej energii.

Opinie gimnazjalistów były różne. – Egzaminatorzy udziwniają te testy. Chyba lepsze by były zwykłe zadania, a nie takie – powiedziała Marta z ZSO nr 1. – Niby praktyczna wiedza, ale i tak się w większości do niczego nie przyda – to zdanie Kamila, innego gimnazjalisty.

Od nauczycieli dowiedzieliśmy się, że test był średnio trudny. – Kto systematycznie się uczył wzorów, nie powinien mieć żadnych kłopotów z rozwiązaniami – usłyszeliśmy.

Teraz trzecioklasiści muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać na wyniki testów. Poznają je najpóźniej do 16 czerwca. Trwa gorączka składania podań do szkół ponadgimnazjalnych. Ze wstępnych szacunków wynika, że uczniowie na pierwszym miejscu wymieniają ZSO nr 1, później – II Liceum Ogólnokształcące im. Norwida. Pozostałe szkoły wymieniają na dalszej pozycji. Każdy uczeń ma prawo złożyć podania do trzech wybranych szkół.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group