Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 7006
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Termalna woda na sprzedaż

Piątek, 18 kwietnia 2008, 8:21
Aktualizacja: 11:44
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Termalna woda na sprzedaż
Cieplickie wały: powstanie w tym rejonie hotelu jest coraz bardziej realne.
Fot. TEJO
Otwarta droga do powstania na cieplickich wałach hotelu i centrum spa. Uzdrowisko może sprzedawać wodę z termalnych źródeł. Najbardziej wydajne wciąż czeka na eksploatację.

Uzdrowisko Cieplice leży na prawdziwej żyle „złota”, z której korzysta jedynie w 10 procentach. Do tej pory zdrój nie udostępniał wody, bo jego kierownictwo nie wiedziało, czy może uczynić to bez zgody Ministerstwa Skarbu. Po złożeniu zapytania, po roku oczekiwania, nadeszła odpowiedź, że wody termalne mogą być udostępnione bez zgody resortu. Poinformowała o tym Polska Gazeta Wrocławska.

Kolejka do termalnych źródeł jest spora. Oprócz inwestora, który zainteresowany był budową hotelu w rejonie cieplickich wałów, z pokładów wód termalnych chciałoby skorzystać także miasto Jeleniej Góra, które planuje budowę aquaparku w jednej z hal fabrycznych PM Poland. Plany związane z wykorzystaniem pokładów gorącej wody ma także sam zdrój, który zamierza zbudować zespół basenów przy ulicy Leśniczej.

Specjaliści dają cieplickiej wodzie bardzo wysokie noty. Choć nie brak i minusów. – Mineralizacja może powodować korozję i zanieczyszczenie instalacji – czytamy w Polsce Gazecie Wrocławskiej.

Dziennik nadmienia, że cieplicki zdrój korzysta z czterech odwiertów. Piąty, który jest najbardziej wydajny, wciąż nie jest eksploatowany.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group