Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10178
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Tchnienie sztuki w Wojanowie

Czwartek, 14 stycznia 2010, 9:50
Aktualizacja: 10:10
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Tchnienie sztuki w Wojanowie
Fot. TEJO
Zabytkowy pałac „pozazdrościł” innym tego typu obiektom i zaprosił do swoich wnętrz artystów.

Po dworze „Czarne”, który był sceną dla komedii Fredry „List” zrealizowanej latem ubiegłego roku przez Teatr im. C. K. Norwida oraz pałacu Paulinum, gdzie wspomniana placówka pokazała „Kolację na cztery ręce” Barza, do listy alternatywnych scen w regionie dołączył zabytkowy pałac w Wojanowie. W grudniu publiczność już oklaskiwała w jego wnętrzach sztukę o Bachu i Haendlu. W nadchodzących tygodniach będzie miejscem kolejnych wydarzeń artystycznych.

31 stycznia (godz. 18) w Wojanowie Zdrojowy Teatr Animacji pokaże sztukę „Dekameron” wg Boccaccia, która w pałacowych wnętrzach z epoki na pewno nabierze klimatu zupełnie innego niż na teatralnych deskach.
Pałac zapowiada także hit na walentynki: 14 lutego koncert da zespół „Spirituals Singers Band”. To najdłużej (nieprzerwanie od 1978 roku) istniejąca grupa wokalna w Polsce, która specjalizuje się w osobliwym wykonaniu a capella dzieł różnych stylów i epok. Bilety można rezerwować już przygotowując się na wydatek 40 złotych. Więcej informacji: 605 587 221

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group