Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4458
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Talenty z regionu wystąpiły w Żeromie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 22 marca 2016, 9:20
Aktualizacja: Środa, 23 marca 2016, 7:51
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
VI Rejonowa Gala Talentów odbyła się wczoraj (21.03) w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze. Jury spośród przedstawicieli 23 placówek z byłego województwa jeleniogórskiego wybrało najlepszą piątkę, która wystąpi na dolnośląskiej gali 24 maja br. we Wrocławiu.

Przekrój talentów był bardzo zróżnicowany, jednak przeważały umiejętności wokalne młodych artystów. - Jest bardzo duża różnorodność talentów, są wokalne, taneczne, aktorskie, pokaz ornitologiczny, recytatorski – powiedziała koordynatorka gali w ZSO nr 1 Małgorzata Smaś. - Szukamy najbardziej uzdolnionych uczniów, ale nie muszą to być tylko osoby śpiewające, czy tańczące. U nas w szkole jest to osoba, która zajmuje się wpisywaniem do Wikipedii różnych haseł dotyczących ptaków – dodała Agnieszka Burda z ZSO nr 1, opiekunka samorządu uczniowskiego.

- Śpiewam, żeby wyrazić w ten sposób moje zainteresowania, a także dlatego, bo sprawia mi to przyjemność, to moja pasja – powiedział 13-letni Piotr Marciniak, który zaśpiewał z koleżankami i kolegą z Zespołu Szkół w Karpaczu piosenkę turystyczną pt. „Eldorado”.

- Niedawno zakończyłam pracę nad swoją pierwszą książkę a piszę również wiersze, w związku z tym chciałam zaprezentować to większemu gronu odbiorców – powiedziała Adrianna Dojs z III klasy gimnazjum w „Żeromie”, której książka jest metaforą odnoszącą się do tego, jak pokonywać lęk przed samym sobą i jak walczyć z nieśmiałością. - Jest to bardzo przydatny konkurs dla wszystkich młodych osób, które posiadają talent. Często bywa tak, że skrywamy się w swoich pokojach pisząc, czy śpiewając. Myślę, że taka gala talentów jest bardzo potrzebna – dodała 15-letnia Adrianna Dojs.

Zdolności taneczne zaprezentowali uczniowie z Giebułtowa. - Jest to fajna forma spotkania się z innymi, zobaczenia jaki jest poziom w danej kategorii artystycznej, ale też dla uczniów z wioski takiej jak Giebułtów sam wyjazd do Jeleniej Góry – dużego miasta, wielkiej szkoły z piękną aulą - to robi wrażenie – powiedział Tomasz Gajewski, opiekun zespołu tanecznego „Mała alternatywa” z Giebułtowa.

Podczas gali w ZSO nr 1 w Jeleniej Górze wystąpiły talenty z takich placówek jak:
1. Szkoła Podstawowa w Płóczkach Górnych
2. Szkoła Podstawowa w Giebułtowie
3. I Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Jeleniej G.
4. Gimnazjum w ZSO Nr 1 w Jeleniej Górze
5. Szkoła Podstawowa w ZS z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy
6. Gimnazjum w ZS z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy
7. Szkoła Podstawowa Nr 4 w Bolesławcu
8. Gimnazjum w ZS w Zawidowie
9. Gimnazjum im. Ratowników Górskich w ZS w Karpaczu
10. Szkoła Podstawowa ZS w Karpaczu
11. Zespół Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze
12. Szkoła Podstawowa im. JP II w Smolniku
13. Szkoła Podstawowa im. Emilii Plater w Platerówce
14. Gimnazjum Samorządowe Nr 1 w Miejskim Zespole Szkół Nr 2 w Bolesławcu
15. Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Nowogrodźcu
16. Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu
17. Szkoła Podstawowa Nr 1 im. T. Kościuszki w Lubaniu
18. Gimnazjum Nr 3 w Zgorzelcu
19. Gimnazjum we Włosieniu
20. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Piechowicach
21. Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Karpaczu, Szkoła 707
22. Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego w Nowogrodźcu
23. Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Porajowie.

Jury w składzie: Joanna Kozłowska (ZSO nr 1 w Jeleniej Górze), Dorota Kusibab (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Smolniku), Paweł Barabola (Gimnazjum we Włosieniu), Paweł Wrocławski (Zespół Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze) oraz Paweł Wojtczak (Kuratorium Oświaty we Wrocławiu) wybrało spośród nich piątkę finalistów gali dolnośląskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 22-03-2016 14:21
Mieć talent to wielki dar , ale mieć serce i kochać to coś więcej ! Tylko Miłość ma znaczenie w życiu człowieka.
~451f 22-03-2016 20:43
Dajecie po 3 razy zdjęcia tego samego występu czy nic nie wnoszące zdjęcia ludzi na widowni, dalibyście coś więcej :(
~ 22-03-2016 23:28
Fajnie, że młodzi utalentowani ludzie mogli się wykazać. Widziałem kilka występów i z całą pewnością mogę stwierdzić, że oglądać ich wyczyny taneczne lub słuchać występów wokalnych to czysta przyjemność. Niestety o pomstę do nieba wołają fotele w osławionym Żeromie, czas najwyższy coś z tym zrobić. Biednie też wyglądały nagrody dla występujących dzieciaków. Dyplom za udział to troszkę żenujące. Nie chodzi tu o mega nagrody rzeczowe, ale gadżety z Jelenią Górą w tle byłyby o niebo lepsze. Ciekawe jeszcze czemu inne szkoły z naszego miasta nie wzięły w tym udziału i czemu do finałowej piątki dostała się ekipa z Mechanika i Żeroma. Taka akcja powinna być rozreklamowana na większą skalę.
~ 23-03-2016 6:54
a co to Mechanik i Żerom to "coś" nie tak ? takie same szkoły jak i inne !!!!!!!!!! Mechanik górą !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~danone.anoneXD 23-03-2016 16:36
Anonimku z "piechowice.box3.pl " - 5 przyszłych finalistów to jeden zespół z Mechanika, jedna osoba z Żeroma i trzy osoby/zespoły SPOZA, nie wiem nawet, czy nie spoza Jeleniej Góry. Jest to PÓŁFINAŁ regionalny i nie ma żadnych nagród, to są eliminacje do wojewódzkiego finału. Jakbyś oglądał wszystkie występy, a nie kilka, to byś zauważył, że większość osób śpiewa/tańczy. Dwie osoby recytowały (jeden chłopak grał i recytował), jedna od ornitologii (żerom), jeden zespół (mechanik), poza tym wyłącznie śpiewacy, tancerze i grajki. Różnorodność jak na pustyni arktycznej. Na co narzekasz? Na to, że nic (no, dyplom) nie dostały dzieci w wieku 7-9 lat, które właściwie nic nie potrafią poza wykuciem tekstu? Nagród nie dostaje się za byle co... Tu nie ma jeszcze nawet nagród, to był PÓŁFINAŁ.
~bwoj 24-03-2016 10:41
Szkoda, że nie podajecie kto pojedzie do Wrocławia. 5 osób i tylko tyle? A przecież uczniowie ci mają imiona i nazwiska, reprezentowali jakąś szkołę i startowali w jakieś kategorii. Czy to śpiewali, czy tańczyli czy pisali wiersze itp.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group