Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 6222
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Tak grała orkiestra serc w Mysłakowicach

Poniedziałek, 16 stycznia 2017, 8:47
Aktualizacja: Wtorek, 17 stycznia 2017, 7:58
Autor: Robert Czepielewski
Mysłakowice: Tak grała orkiestra serc w Mysłakowicach
Fot. Robert Czepielewski
Ależ wczoraj (15.01) się działo w zespole szkół w Mysłakowicach podczas XXV finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Już od wejścia do budynku czuć było wyjątkową atmosferę. Na specjalnych straganach w holu szkoły sprzedawane były prace plastyczne wykonane przez uczniów szkoły oraz maskotki. XXV Finał WOŚP otworzył wójt gminy Mysłakowice Michał Orman.

Atrakcje, które przygotowali organizatorzy finału, przeszła najśmielsze oczekiwania. Odbyły się bowiem występy artystyczne uczniów placówki, koncert wokalny, instrumentalny, taneczny, recytatorski. Prezentowali się również uczniowie Szkoły Tańca „Kurzak i Zamorski” oraz zespół instrumentalny „Finezja”pod dyrekcją Tomasza Gadziny z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze. Ogromnym powodzenie cieszyła się sprzedaż pysznych ciast przygotowanych przez rodziców uczniów. Tak bogaty program sprawił, że każdy z licznie przybyłych mieszkańców gminy znalazł cos dla siebie.

W akcję zaangażowanych było 20 wolontariuszy z Zespołu Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Mysłakowicach. Łącznie wystąpiło około stu uczniów. Na uwagę zasługuje również pomoc rodziców, w tym Eweliny Wojniak i Anety Pashy.

Organizacją akcji na terenie placówki, jak co roku, zajęły się nauczycielki Sylwia Kędzierska i Joanna Politańska. Część artystyczną prowadził niezastąpiony Andrzej Pawlonka, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie. Uczniów do występów przygotowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej i zajęć artystycznych. Nad sprawnym przebiegiem sprzedaży ciast czuwały nauczycielki Joanna Rentflejsz-Panek i Anna Podsadowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group