Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 5971
Zalogowanych: 25
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Tablety dla seniorów

Czwartek, 8 listopada 2018, 6:59
Aktualizacja: Sobota, 10 listopada 2018, 6:41
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Tablety dla seniorów
Fot. użyczone
W Janowicach Wielkich w świetlicy wiejskiej „Rudawy” trwa projekt „E–Senior” realizowany przez Fundację Partycypacji Społecznej. Uczestniczą w nim osoby, które ukończyły 65 lat.

Aktualnie zajęcia mają dwie 10-osobowe grupy, ale trwa nabór dla kolejnych chętnych mieszkańców gminy Janowice Wielkie. Wielką atrakcją dla uczestników projektu jest tablet dla każdego seniora biorącego udział w zajęciach. Tablety będą wręczane w drugiej części projektu i kolejne zajęcia będą prowadzone na nowym sprzęcie.

Każda z grup weźmie udział w zainspirowanych przez siebie animacjach, np. wyjeździe do teatru lub kina, warsztatach, itp. Najstarsza uczestniczka komputerowych szkoleń to Pani Stasia, która skończyła 90 lat. Projekt jest realizowany w Janowicach z inicjatywy Krystyny Pisarskiej, która zachęciła władze gminy do podpisania porozumienia o uczestnictwie w projekcie na etapie jego tworzenia.

Projekt E-Senior to zintegrowany program edukacyjny współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego celem jest rozwój kompetencji cyfrowych seniorów i posługiwania się nimi w życiu codziennym. Wsparciem w formie szkoleń z wykorzystaniem laptopów i tabletów oraz działań animacyjnych objętych zostanie 2400 osób na terenie województwa dolnośląskiego w wieku 65+. W ciągu trzech lat trwania projektu weźmie w nim udział 76 gmin. Każdy z uczestników po wykazaniu 60 procentowej frekwencji na zajęciach otrzyma na własność tablet. Cykl zajęć i animacji kończy się przyznaniem certyfikatu – nie ma żadnych egzaminów ani testów końcowych.

Chętni mieszkańcy gminy Janowice Wielkie mogą się zgłaszać do udziału w komputerowych szkoleniach pod nr. tel.  661 172 475. Kolejne zajęcia ruszą w styczniu.

Twoja reakcja na artykuł?

22
79%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
907
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group