Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7222
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Tablety dla seniorów

Czwartek, 8 listopada 2018, 6:59
Aktualizacja: Sobota, 10 listopada 2018, 6:41
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Tablety dla seniorów
Fot. użyczone
W Janowicach Wielkich w świetlicy wiejskiej „Rudawy” trwa projekt „E–Senior” realizowany przez Fundację Partycypacji Społecznej. Uczestniczą w nim osoby, które ukończyły 65 lat.

Aktualnie zajęcia mają dwie 10-osobowe grupy, ale trwa nabór dla kolejnych chętnych mieszkańców gminy Janowice Wielkie. Wielką atrakcją dla uczestników projektu jest tablet dla każdego seniora biorącego udział w zajęciach. Tablety będą wręczane w drugiej części projektu i kolejne zajęcia będą prowadzone na nowym sprzęcie.

Każda z grup weźmie udział w zainspirowanych przez siebie animacjach, np. wyjeździe do teatru lub kina, warsztatach, itp. Najstarsza uczestniczka komputerowych szkoleń to Pani Stasia, która skończyła 90 lat. Projekt jest realizowany w Janowicach z inicjatywy Krystyny Pisarskiej, która zachęciła władze gminy do podpisania porozumienia o uczestnictwie w projekcie na etapie jego tworzenia.

Projekt E-Senior to zintegrowany program edukacyjny współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego celem jest rozwój kompetencji cyfrowych seniorów i posługiwania się nimi w życiu codziennym. Wsparciem w formie szkoleń z wykorzystaniem laptopów i tabletów oraz działań animacyjnych objętych zostanie 2400 osób na terenie województwa dolnośląskiego w wieku 65+. W ciągu trzech lat trwania projektu weźmie w nim udział 76 gmin. Każdy z uczestników po wykazaniu 60 procentowej frekwencji na zajęciach otrzyma na własność tablet. Cykl zajęć i animacji kończy się przyznaniem certyfikatu – nie ma żadnych egzaminów ani testów końcowych.

Chętni mieszkańcy gminy Janowice Wielkie mogą się zgłaszać do udziału w komputerowych szkoleniach pod nr. tel.  661 172 475. Kolejne zajęcia ruszą w styczniu.

Twoja reakcja na artykuł?

22
79%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group