Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6001
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szykuje się gorąca sesja

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 4 lutego 2008, 16:32
Aktualizacja: 19:35
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Pełne emocji mogły być obrady kolejnej sesji rady miejskiej, która zbiera się 5 lutego w ratuszu. W porządku drugiej części spotkania, czyli 12 lutego, zapisano uchwałę budżetowa.

Nie jest wykluczone, że na sesję przyjdą do ratusza mieszkańcy ulicy Cinciały, traktu położonego między Jelenią Górą a Cieplicami, którego mieszkańcy od lat nie mogą doprosić się od władz miasta utwardzenia nawierzchni jezdni.

Stosowne ulotki na wspomnianej ulicy wywiesił przewodniczący oddziału stowarzyszenia Stop Korupcji Oliwer Kubicki. Zachęca w nich jeleniogórzan z tej części miasta, aby pojawili się we wtorek o 9 w ratuszu. Nie tylko 12 lutego, lecz także jutro (wtorek).

– Radni będą debatować o planie finansowym miasta – napisał O. Kubicki, który liczy, że prezydent Marek Obrębalski wytłumaczy mieszkańcom przed kamerami „dlaczego w mieście nie załatwia się naszych spraw”.

- Mam też nadzieję, że prezydent będzie potrafił wytłumaczyć, dlaczego w budżecie łatwo znaleźć środki na Bal Noworoczny(19 tys. zł), czy odszkodowania dla bezprawnie zwolnionych pracowników UM (ponad 75 tys. zł), a nie można wysupłać pieniędzy na remont i oświetlenie 180 metrów drogi - napisał do nas Oliwer Kubicki.

Relację z jutrzejszej sesji zamieścimy w naszym wtorkowym serwisie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~LuLu 4-02-2008 17:30
Marek O. ma tłumaczyć,"dlaczego w mieście nie załatwia sie naszych spraw".. Nie wystarczy, że radni załatwiają swoje sprawy?? Oli, nie czepiaj sie Obrębalskiego.. Najciemniej pod latarnią, prawda?? Jak to było? "Stop Korupcji"?? .......
~ciekawy 4-02-2008 19:21
Czy za takie niszczenie drzew zszywkami, jak to widać na zdjęciu, nie należy się czasem mandat?
~oliwer_kubicki 4-02-2008 19:52
Panie Redaktorze! Pragnę sprostować pewnie nieścisłości, które znalazły się w Pana materiale, zaznaczam przy tym, że wyniknęły one z przyczyn od Pana i ode mnie niezależnych. Po pierwsze- termin sesji budżetowej został zmieniony, wg moich informacji ma się ona odbyć 12 lutego. Po drugie- nie widzę nic nadzwyczajnego w fakcie uczestnictwa mieszkańców w sesjach Rady Miasta. Takie prawo gwarantuje nam bowiem art. 61 ust.2 Konstytucji RP, który stanowi, że "prawo do uzyskiwania informacji obejmuje dostęp do dokumentów oraz wstęp na posiedzenia kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów, z możliwością rejestracji dźwięku lub obrazu". Jeśli mamy do czynienia z sytuacją, w której dla władzy uczestnictwo obywateli w życiu politycznym ma oznaczać gorący okres, to świadczy to jak najgorzej o tej władzy. Oczywiście, że zachęcam mieszkańców ulicy Cinciały do wizyty w ratuszu, polecam to wszystkim jeleniogórzanom, ponieważ idea społeczeństwa obywatelskiego jest mi szczególnie bliska. Mam też nadzieję, że prezydent będzie potrafił wytłumaczyć dlaczego w budżecie łatwo znaleźć środki na Bal Noworoczny(19 tys. zł), czy odszkodowania dla bezprawnie zwolnionych pracowników UM(ponad 75 tys. zł), a nie można wysupłać pieniędzy na remont i oświetlenie 180 metrów drogi. Przypominam, że Marek Obrębalski w swoich materiałach wyborczych apelował do mieszkańców "Bądźmy zawsze RAZEM!". Czy dziś mam przez to hasło rozumieć "Razem-nie dotyczy posiedzeń Rady Miata"? Ja będę z pewnością trzymał kciuki za mieszkańców Cinciały, jeśli będę mógł, to z pewnością im pomogę. Odwiedziłem ich ulicę po deszczu i wierzcie mi Państwo na słowo- coś strasznego. A miało się żyć lepiej- wszystkim! więcej na ok-jg.pl
~3'k 4-02-2008 19:56
popieram mieszkancow, ta ulica straszy. Kubicki działaj - potrzeba takich inicjatyw, niech ci w ratuszu pamietają o nas nie tylko podczas wyborów!
~socjolog 4-02-2008 20:42
nie czepiajcie się chłopaka i nie zazdrośćcie, tylko obserwujcie...
~bary33 4-02-2008 20:47
Czy protestują wszystkie 7 osób, które mieszkają na Cinciały?
~Rysiek 4-02-2008 21:40
Ciekawe, czy w tym roku w budzecie znajda sie pieniadze na naprawe (a moze lepszym slowem bedzie - budowe) ulicy Nadbrzeznej. Skandalem jest, aby w 21 wieku, w duzym miescie byl 4km trakt, ktory przypomina szlak w dzikiej puszczy w porze deszczowej. Proponuje radnym wycieczke ta ulica w czasie roztopow lub deszczu - bloto po sam pas gwarantowane. W czym mieszkancy Cincialy czy Nadbrzeznej sa gorsi od mieszkancow innych ulic?? Przeciez tak samo placa podatki, a tlumaczenie, ze jest ich malo i dla nich nie warto inwestowac w taka droge jest po prostu smieszne. Panie Kubicki dzialaj Pan - popieram! Mieszkancy Cinicialy, Nadbrzeznej i innych w podobnym stanie - walczcie o swoje!!!
~Ciekawa Bardzo Atmosfera 5-02-2008 0:35
<i> regulamin złamany </i>
~były radny 5-02-2008 8:37
Zrobią... zrobią Cinciały... Paderewskiego też po wielu latach i monitach zrobili. Jeszcze Oliwer zdąży sobie zasługi przypisać ;-)
~yes 5-02-2008 11:06
do 75 000 odszkodowań proszę dodać półroczne apanaże dla niepracujących a zwolnionych pracowników mianowanych
~Śnieżka 5-02-2008 13:49
Oliwer popieram!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group