Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 3801
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szybka zmiana – szkoła pozostanie

Środa, 26 stycznia 2022, 16:05
Aktualizacja: 16:07
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Szybka zmiana – szkoła pozostanie
Fot. MT
We wtorek (25.01) informowaliśmy o rozpoczęciu konsultacji w sprawie likwidacji Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej. Jak się okazało, nie trwały one długo, bowiem władze miasta postanowiły odstąpić od pomysłu.

Przypomnijmy. W poniedziałek (24.01) odbyło się spotkanie nauczycieli z dyrektorem i kierownikiem Departamentu Oświaty Urzędu Miasta. Według przedstawionych propozycji, kierunki nauczania w ZSPUiBS miałyby zostać przeniesione do innych placówek. Technik weterynarii miałby zostać przeniesiony do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, technik żywienia do Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2 (Handlówki), a technik leśnik oraz technik architektury krajobrazu do Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik".

Uczestnicy spotkania mieli zostać zapewnieni, że każdy uczeń będzie kontynuować edukację na swoim kierunku, a osoby, które korzystają z usług Bursy Szkolnej nadal będą miały taką możliwość. Z kolei nauczyciele zachowają zatrudnienie.

Zgodnie z przedstawioną propozycją, zmiana miałaby nastąpić od 1 września 2022 roku. W związku z tym, ewentualna uchwała intencyjna Rady Miejskiej Jeleniej Góry musiałaby zostać podjęta do końca lutego br. Warto dodać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, wymagana jest też zgoda dolnośląskiego kuratora oświaty.

Jak się dzisiaj (26.01) dowiedzieliśmy, Urząd Miasta odstąpił od pomysłu likwidacji szkoły. "Nie ma zgody prezydenta prezydenta na takie rozczłonkowanie szkoły" - mają usłyszeć rodzice i uczniowie podczas spotkania online, które ma się odbyć w czwartek o godz. 17:00.

Twoja reakcja na artykuł?

80
71%
Cieszy
17
15%
Hahaha
2
2%
Nudzi
3
3%
Smuci
6
5%
Złości
4
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
602
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group