Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 9535
Zalogowanych: 107
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Szukali sposobów wspierania nastolatków. W Książnicy Karkonoskiej

Środa, 28 marca 2012, 11:43
Aktualizacja: 11:46
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Szukali sposobów wspierania nastolatków. W Książnicy Karkonoskiej
Fot. Petr
Problemy związane z tzw. eurosieroctwem, zaburzeniami żywienia, anoreksją oraz bulimią wśród młodzieży poruszyli wczoraj uczestnicy bezpłatnego seminarium pt.: „Nastolatek we współczesnym świecie – samotny czy osamotniony?” w Jeleniogórskim Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska.

Co to jest eurosieroctwo? Jakie są konsekwencje związane z emigracją zarobkową rodziców, które ponosi dziecko? Jakie są formy współpracy z podmiotami zewnętrznymi w celu pomocy dzieciom i młodzieży dotkniętej eurosieroctwem? Symptomy anoreksji, bulimii i jedzeniowe zachowania nałogowe. Oto przykłady zagadnień, które omówili wczoraj uczestnicy spotkania w Książnicy Karkonoskiej zorganizowanego dla pedagogów szkolnych, rodziców i nauczycieli przez Prywatne Centrum Kształcenia Kadr w Jeleniej Górze.

– Emigracja zagraniczna jest obecnie jednym z podstawowych sposobów życia wielu polskich rodzin. Stała się sposobem niezwykle skutecznym na zapewnienie ich członkom materialnego zabezpieczenia i optymalnych warunków funkcjonowania. Niestety, prócz korzyści niesie ona za sobą straty, które w tym przypadku dotyczą sposobu życia dzieci emigrujących rodziców – wiążą się z poczuciem samotności i porzucenia – mówiła dr Beata Świątek podczas prelekcji „Rodzina na odległość – razem czy osobno”.

– Innym poważnym problemem dzisiejszych nastolatków jest anoreksja i bulimia. Marketing odchudzania w mediach, kult szczupłej piękności, dyskryminacja otyłych, obsesyjne myślenie o kaloryczności potraw i obawy przed wzrostem masy ciała to dziś zjawiska powszechne. Nie można ich lekceważyć, trzeba wszystkimi sposobami wspierać młodych – tłumaczyła Danuta Sadownik, pedagog i terapeuta zaburzeń żywienia.

Bezpłatne seminarium dla rodziców, pedagogów i nauczycieli – zorganizowane przez PCKK w Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze sfinansowano ze środków UE w ramach projektu „Chcę zmienić świat, zaczynam od siebie”. Więcej informacji: www.pckk.pl.

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
705
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
26%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
14%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
47%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
13%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Niemcy podrzucają nam migrantów?!
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Aktualności
Mauzoleum w Maciejowej… czyli karkonoskie Hollywood
 
Jeleniogórskie ulice
Szyk, elegancja i sport w jednym – ulica Złotnicza w Jeleniej Górze
 
Gruzrobota
Trwa wielki remont drogi nr 366
 
Aktualności
Borowice brzmią Gitarą i...poezją
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group