Obecne warunki socjalno-bytowe w dotychczasowej siedzibie OSP Sobieszów są bardzo trudne. Brakuje między innymi wydzielonego pomieszczenia, w którym strażacy mogliby zdejmować po akcji ubrania mające kontakt z toksycznymi i rakotwórczymi substancjami. Zarówno część socjalna, jak i garażowa są zbyt małe, by zapewnić komfortową i bezpieczną pracę. Brakuje także przestrzeni, która pozwoliłaby na powołanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Dodatkowo obecna lokalizacja remizy, z uwagi na dźwięk syren alarmowych, jest uciążliwa dla okolicznych mieszkańców.
Miasto Jelenia Góra ogłosiło już postępowanie dotyczące opracowania dokumentacji projektowej pod budowę nowego budynku remizy w Sobieszowie. To pierwszy, ale niezwykle ważny krok na drodze do powstania nowoczesnej, funkcjonalnej i bezpiecznej siedziby strażaków. Termin składania ofert wyznaczono na 28 października 2025 roku do godziny 10:00.
Czytaj więcej:
Spełni się marzenie o nowej remizie
Inwestycja ta stanowi symbol spełnienia długoletnich marzeń druhów spod Chojnika oraz całej społeczności Sobieszowa. Dzięki zaangażowaniu miasta, mieszkańców i samych strażaków, nowa remiza ma szansę stać się miejscem, które przez kolejne pokolenia będzie służyć mieszkańcom Sobieszowa i całej Jeleniej Góry.