Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 4142
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sztuka i wiara – Offertorium musicale

Sobota, 13 października 2018, 12:29
Autor: KSON
Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych zaprasza 14 października o godzinie 14.00 do Kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze na specjalny koncert muzyki sakralnej i barokowej pt. „Offertorium musicale” z okazji I Edycji Muzycznych Dni Papieskich w Karkonoszach.

W programie znajdą się arie i duety: Vivaldiego, Cacciniego, Händla, Webbera, Glucka, Mozarta, C. Francka oraz J. S. Bacha (w tym fragmenty z Magnificatu) i Pergolesiego (fragmenty ze „Stabat Mater”). Niektóre z tych utworów zabrzmią już w trakcie liturgii mszy św. zaczynającej się o godz. 13.00.

Jako soliści wystąpią młodzi śpiewacy – laureaci konkursów wokalnych: Ekaterina Barbaszewa (sopran, Moskwa), Vera Nikonova (mezzosopran, Moskwa-Regensburg), Seweryn Ropenga (bas-baryton, Łódź-Poznań). Akompaniament i przygotowanie muzyczne solistów: Konstantin Odegov (Moskwa) przy współudziale w liturgii mistrza Zenona Siegieńczuka.

Organizatorem projektu jest Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze, ks. prałat Andrzej Bokiej - Parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze.

Przygotowanie merytoryczne projektu: Międzynarodowe Towarzystwo Artystyczne „Opera Duch Gór” w Karpaczu (prezes: dr muz. Małgorzata Mierczak, Karpacz-Salzburg).

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group