Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6545
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Szpital wygrał duże pieniądze

Wtorek, 9 sierpnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 13 stycznia 2006, 22:28
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Skarb Państwa powinien zapłacić Zakładowi Opieki Zdrowotnej w likwidacji 2,73 mln zł.

Przed Sądem Okręgowym we Wrocławiu zapadł wyrok z powództwa likwidowanego SP ZOZ-u przeciwko Skarbowi Państwa i Narodowemu Funduszowi Zdrowia o zapłatę pieniędzy, które należały się placówce w związku z tzw. ustawą 203. Zakładała ona podwyżkę płac dla lekarzy i pielęgniarek.

W ślad za nią do szpitali nie spłynęły jednak środki na wypłaty. Szpital w latach 2001–2004 wypłacał należne personelowi pieniądze z własnych środków. Teraz sąd nakazał przelać na konto likwidowanego SP ZOZ-u 2,73 mln zł.
To rozstrzygnięcie bardzo ważne, bo pierwsze na Dolnym Śląsku. Jak mówi Ryszard Pietras, sekretarz powiatu lubańskiego, wcześniej sądy oddalały powództwa dolnośląskich szpitali.

Jednak wrocławski wyrok to nie koniec prawnej batalii lubańskiej placówki z państwem. Orzeczenie jest nieprawomocne i najprawdopodobniej zostanie zaskarżone do sądu apelacyjnego, a potem do Sądu Najwyższego.

Lubańscy prawnicy są jednak dobrej myśli. Jak mówią, stanowisko SN jest aktualnie takie, że Skarb Państwa powinien ponosić odpowiedzialność za błędy legislacyjne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group