Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 9689
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Szlakiem tradycji i produkcji regionalnej w polsko–czeskim rejonie Kotliny Jeleniogórskiej, Gór Izerskich i Karkonoszy

Poniedziałek, 1 lutego 2021, 5:19
Autor: KARR
Region: Szlakiem tradycji i produkcji regionalnej w polsko–czeskim rejonie Kotliny Jeleniogórskiej, Gór Izerskich i Karkonoszy
Fot. KARR
Rejon Kotliny Jeleniogórskiej, Gór Izerskich i Karkonoszy jest bogaty w unikalne, związane z tradycyjnym rzemiosłem i lokalną produkcją miejsca. Miejsca, w których można nie tylko zobaczyć producentów żywności i rękodzielników przy swej pracy, ale też samodzielnie spróbować wytworzyć lokalne, regionalne produkty.

Aby sprostać, tym potrzebom utworzyliśmy wirtualny szlak pn. „Szlakiem tradycji i produkcji regionalnej w polsko-czeskim rejonie Kotliny Jeleniogórskiej, Gór Izerskich i Karkonoszy” – mówi Prezes KARR Hubert Papaj - szlak jest efektem polsko-czeskiej współpracy, Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Jeleniej Górze z Izbą Gospodarczą w Jabloncu nad Nysą i Karkonoskim Związkiem Miast i Gmin we Vrchlabí.

Celem nowo powstałego szlaku jest pokazanie turystom nowych, bardzo ciekawych miejsc na naszym pograniczu, aby między innymi odciążyć przepełnione szlaki o wysokim, często niebezpiecznym zagęszczeniu, na których turyści już się nie mieszczą, albo czekają w wielogodzinnych kolejkach. Jednocześnie okazuje się, że turyści mają coraz większą ochotę na poznawanie, przeżywanie tradycji, życia mieszkańców regionu, w którym spędzają urlop.

Wirtualny szlak turystyczny przebiega przez polsko-czeskie pogranicze i łączy m.in. miejsca produkcji regionalnych produktów spożywczych, oryginalnych tradycyjnych producentów rękodzieła, szklarstwa, którzy prowadzą prezentacje swojego rzemiosła, umożliwiając turystom zajrzenie za kulisy produkcji, dzięki czemu mogą oni poznać region poprzez osobiste doznania. W większości firm odwiedzający mogą próbować i kupować produkty. Chodzi również o doświadczenie i zrozumienie, że nie jest to takie proste, na jakie wygląda w rękach mistrzów danej branży. Jeden szlak, pięć tematów: „Firmy szklarsko-biżuteryjne”, „Tradycyjne rzemiosło (w tym ceramika)”, „Produkcja artykułów spożywczych i napojów”, „Zabytki techniki”, „Kultura, sport i zdrowie (w tym uzdrowiska)”. Jest to całosezonowy produkt dla szerokiej grupy docelowej. Wszystko przy zachowaniu nowoczesnych narzędzi marketingowych, które obecnie są głównym źródłem informacji i niezastąpioną pomocą przy planowaniu urlopu. Przed wyruszeniem na szlak zapraszamy na stronę www.zaremeslem.cz/pl/, również do obejrzenia filmów tematycznych, promujących wirtualny szlak, można je też znaleźć na stronie www.karr.pl oraz YouTube.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
849
Tak
21%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group