Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 8505
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szlaban jest i będzie

Piątek, 28 sierpnia 2020, 8:00
Aktualizacja: Środa, 2 września 2020, 12:36
Autor: WAC
Jelenia Góra: Szlaban jest i będzie
Fot. WAC
Z pomysłem na rozwiązanie problemu z niedoborem miejsc parkingowych w pobliżu żłobka przy ul. Różyckiego na Zabobrzu wystąpiła do Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej pani Anna (dane do wiadomości redakcji).
Czy wobec wielkich problemów z niedoborem miejsc parkingowych w rejonie budynków przy ul. Różyckiego 23.25.27 Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa nie mogłaby udostępnić dla mieszkańców swojego, zamykanego szlabanem parkingu przy biurowcu JSM. Myślę, że byłoby to dobre rozwiązanie, zwłaszcza że parking ten w godzinach nocnych stoi pusty - twierdzi pani Anna.
Parking przy biurowcu JSM jedynie w niewielkiej części, obejmującej dziesięć miejsc parkingowych, jest wydzielony dla pracowników spółdzielni i zamykany szlabanem – wyjaśnia pełnomocnik zarządu JSM Jerzy Szczepanik. - Z reszty placu mogą swobodnie korzystać nie tylko osoby przyjeżdżające załatwiać sprawy w naszych biurach, ale także klienci okolicznych sklepów i instytucji. Udostępnianie w porach nocnych części parkingu zamykanej szlabanem nie jest możliwe. Bo w jaki sposób moglibyśmy sprawdzić i wyegzekwować, czy kierowca danego auta stojącego tam w nocy opuści swoje miejsce przed 7.30, czyli przed porą gdy przyjeżdżają do pracy pracownicy JSM?

J. Szczepanik przypomina, że zadanie polegające na przebudowie fragmentu ulicy Różyckiego tak, aby pas zieleni oraz chodnik wzdłuż ogrodzenia żłobka zostały zamienione na miejsca parkingowe było zgłoszone w ubiegłym roku do Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego. Niestety projekt ten nie zyskał dostatecznej liczby głosów. Jednak nic straconego, gdyż w tym roku ponownie będzie można zagłosować na to zadanie.

Twoja reakcja na artykuł?

9
18%
Cieszy
19
39%
Hahaha
2
4%
Nudzi
3
6%
Smuci
4
8%
Złości
12
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
353
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group