Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6520
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Szerokie otwarcie na wschód

Piątek, 2 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 13 stycznia 2006, 20:41
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Po pomarańczowej rewolucji Ukraińcy zaczynają przyjeżdżać w Karkonosze.

Nasi sąsiedzi znają i lubią Tatry. Czas, by poznali Karkonosze. Fundusz Wczasów Pracowniczych – właściciel wielu obiektów turystycznych, zachęca gości ze wschodu do wypoczynku na Dolnym Śląsku.

Grupa ukraińskich dziennikarzy i właścicieli największych biur turystycznych objeżdża właśnie najatrakcyjniejsze miejsca na Dolnym Śląsku. W Karkonoszach spędzili dwa dni. Wszystko po to, by przekonać turystów zza wschodniej granicy do przyjazdu na Dolny Śląsk.

Olha Horechko, właścicielka jednego z dużych biur podróży we Lwowie, co roku organizuje wypoczynek na Ukrainie dla około pięciu tysięcy Polaków. Jej firma wysyła w sezonie zimowym do Zakopanego ponad tysiąc turystów z Ukrainy.

Według Witalia Lewkowskiego, zastępcy generalnego dyrektora Narodowej Organizacji Turystycznej Ukrainy, zainteresowanie Polską w jego kraju bardzo wzrosło po pomarańczowej rewolucji.

Karkonosze mają nam wiele do zaoferowania – uważa Witali Lewkowski.
Polska jest w pierwszej dziesiątce krajów, do których, by wypocząć, wyjeżdżają Ukraińcy. Niechętnie jeżdżą do naszych sąsiadów na Słowację i do Czech z powodu problemów wizowych.

Jesteśmy też atrakcyjni ze względu na ceny niższe niż w Austrii i Włoszech oraz z powodu braku bariery językowej. Problemem jest jedynie dowóz turystów z Ukrainy na Dolny Śląsk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group