Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7338
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

POWIAT JELENIOGÓRSKI: Szczepienia lisów, lepiej zachować ostrożność

Piątek, 21 września 2012, 7:33
Aktualizacja: 13:19
Autor: mea
Od 27 września do 4 października odbędzie się dolnośląska „Akcja Szczepienia Lisów Przeciwko Wściekliźnie" polegająca na zrzuceniu z samolotów doustnych szczepionek na tereny lasów Kotliny Jeleniogórskiej, w ilości 20 dawek na 1 km2. Szczepionek nie można podnosić, ani dotykać, gdyż wówczas będą omijane przez lisy, mogą również stanowić zagrożenie dla człowieka przy bezpośrednim kontakcie z otwartą raną, oczami, jamą ustną czy nosem.

Do zwalczania wścieklizny zostaną rozrzucone immunoprzynęty, które po zjedzeniu przez lisy wytworzą u nich immunologiczną odporność na tę chorobę. Przynęty mają kształt ściętego stożka. W środku umieszczony jest plastikowy pojemnik zawierający płynną szczepionkę.

Przy ewentualnym kontakcie przynęty z otwartą raną, oczami, jamą ustną, czy nosem u człowieka należy natychmiast przemyć te miejsca wodą z mydłem, a następnie zgłosić się do lekarza. Sama szczepionka jest nieszkodliwa dla zwierząt domowych i innych zwierząt wolnożyjących, jednak na terenach objętych szczepieniem, w ciągu trzech tygodni od wyłożenia przynęt nie należy spuszczać psów ze smyczy, a koty trzymać w zamkniętych pomieszczeniach. W razie kontaktu zwierząt domowych z przynętą należy skontaktować się z weterynarzem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group