Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 4382
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szansa na budowę kompleksu dla seniorów

Piątek, 18 lutego 2022, 12:15
Aktualizacja: 12:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Szansa na budowę kompleksu dla seniorów
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
To drugie podejście do utworzenie nowoczesnego kompleksu opiekuńczo-mieszkalnego dla osób z niepełnosprawnością i seniorów przy ul. Łazienkowskiej w Jeleniej Górze poprzez przebudowę istniejących budynków oraz wyposażenie ich w niezbędny sprzęt.

W pierwszym przetargu wpłynęły dwie oferty, a najtańsza opiewała na kwotę 14 702 212,45 zł (Miasto zakłada na ten cel 10 mln zł), więc unieważniono postępowanie. Przy drugim podejściu wpłynęły 3 oferty i choć nadal są powyżej zakładanej kwoty, to są niższe niż poprzednim razem.

Najtańsza oferta to kwota 13 466 040,00 zł zaproponowana przez LK Invest, czyli firmy, która dostosowuje "zameczek" na Zabobrzu na potrzeby Osiedlowego Domu Kultury oraz budynek przy ul. Wolności na żłobek miejski.

Przedmiotem zamówienia są:
1. Roboty budowlane:
- dotyczące przebudowy obiektu oznaczonego „Budynek 1” na dom Dziennego Pobytu – „Senior +” na podstawie posiadanej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej,
- dotyczące przebudowy obiektu oznaczonego „Budynek A” w formule „zaprojektuj i wybuduj” na Centrum Opiekuńczo-mieszkalne na podstawie posiadanego przez Zamawiającego Programu Funkcjonalno-Użytkowego,
- zagospodarowanie terenu wokół obiektów zgodnie z dokumentacją projektową dla „Budynku 1” i PFU dla „Budynku A”.
2. Dostawa i montaż wyposażenia „Budynku 1” i „Budynku A” w sprzęt niezbędny do funkcjonowania obiektów o charakterze docelowym.

Inwestycja dofinansowana jest kwotą 5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Jak się dowiedzieliśmy, jest "zielone światło" ze strony prezydenta miasta, aby dokonać wyboru najkorzystniejszej oferty. Kiedy wykonawca dostarczy niezbędne dokumenty, będzie można rozstrzygnąć postępowanie i podpisać umowę.

Twoja reakcja na artykuł?

68
80%
Cieszy
5
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
1%
Smuci
3
4%
Złości
8
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group