Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 6167
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Święto Ogórka i Festiwal Piw Rzemieślniczych w Legnicy

Wiadomości: Legnica
Sobota, 2 września 2017, 9:04
Aktualizacja: 9:31
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Po kilku latach przerwy do kalendarza imprez w Legnicy powróciło Święto Ogórka, które swoją kulminację będzie miało w najbliższą niedzielę (3.09). Od wczoraj w centrum miasta wystartował Lotny Dolnośląski Festiwal Piw Rzemieślniczych.

- Na zakończenie tzw. sezonu ogórkowego w Legnicy przez wiele lat odbywało się Święto Ogórka, które swoje początki miało w 2001 roku, a nawiązywało do tradycji z początku XX wieku, kiedy to Legnica słynęła z uprawy i przetwórstwa ogórków. W wyniku wycofania się głównego sponsora, Święto Ogórka zorganizowano po raz ostatni w 2010 roku, a dzięki wsparciu władz miasta – w tym roku powróciło! - podkreślili organizatorzy wydarzenia.

Wśród wystawców piw regionalnych można znaleźć głównie wrocławskie browary, ale również reprezentantów naszego regionu: Browar Miedzianka (Janowice Wielkie) i Browar Roch (Stare Rochowice koło Bolkowa). Ponadto prezentują się Profesja, Brew, Browar Stu Mostów, wBrew, Nepomucen, Hoppy Lab, Prost, Probus, czeski Clock, Wielka Wyspa oraz miejscowy browar restauracyjny – Staromiejski Piwowar z Legnicy. Tajniki warzenia piwa można zgłębić dzięki udziale przedstawicieli Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. Dodatkowym atutem legnickiej imprezy jest obecność food trucków, nie tylko z Dolnego Śląska.

Główne wydarzenia zaplanowano na niedzielę, kiedy to odbędzie się korowód z ogórkiem, degustacja zupy ogórkowej z tegorocznych ogórków, konkurs na najsmaczniejsze kiszone ogórki, konkurs rzeźb w ogórku i wiele innych atrakcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 2-09-2017 10:04
bedo stare ruchawicie i food trucki takich atrakcji nie można przegapić. Z cało rodzino jedziemy się nachlać i nażreć.
~wtf 2-09-2017 10:20
Jelonko zajmij się ogórkami na swoim podwórku a Legnice zostaw Legniczanom.
~do vectranet 2-09-2017 14:33
02-09-2017 11:02 | *.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.141.252) Fajna impreza. Niemcy organizowali podobne pod nazwą "marsze śmierci" tylko tam nie można było chlać, żreć i w ogóle się opierdalać. Działasz prężnie od rana - żal mi Ciebie jeleniogórski frustracie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group