Zalogowanych: 5

Superliga: Świetna postawa Załogi nie pomogła, KPR przegrywa w Gdyni

Sobota, 3 listopada 2012, 20:04
Aktualizacja: 20:09
Porażką KPR–u Jelenia Góra w wymiarze 29:35 zakończył się wyjazdowy mecz 7. kolejki PGNiG Superligi z Vistalem Łączpol Gdynia. Bardzo dobry mecz rozegrała Joanna Załoga, zdobywczyni 13 bramek.

Początek spotkania należał do gospodyń, które w 12. minucie po trafieniu Krnić prowadziły już 10:4. Jeleniogórzanki wzięły się do odrabiania strat i 5 minut później na tablicy wyników było już tylko 10:8 dla Vistalu. Od tego momentu na parkiecie trwała wyrównana walka, na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 18:17. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, zespoły grały bramka za bramkę, a w 42. minucie po skutecznej akcji Buklarewicz KPR wyszedł nawet na jednobramkowe prowadzenie – 23:22. Przeciwniczki szybko wzięły się jednak do roboty, wyrównały rezultat, a następnie zaczęły budować przewagę. Na 10 minut przed końcową syreną miejscowe prowadziły 29:25 i do końca spotkania kontrolowały już przebieg wydarzeń na parkiecie pokonując ostatecznie drużynę prowadzoną przez Małgorzatę Jędrzejczak 35:29.

Vistal Łączpol Gdynia – KPR Jelenia Góra 35:29 (18:17)

Vistal: Gapska, Kowalczyk – Petrinja 11, Andrzejewska 6, Koniuszaniec 4, Kulwińska 4, Mateescu 4, Duran 2, Krnić 2, Sulżycka 2, Białek, Pawłowska, Zych

KPR: Kozłowska, Szalek – Załoga 13, Buklarewicz 7, Figiel 3, Skoczyńska 3, Galińska 2, Mączka 1, Kubicka, Michalak, Rupp, Skalska, Wiertelak, Żakowska