Ekspozycja nosi tytuł „Salvador Dalí – ilustrator”. Eksponaty pochodzą z kolekcji Hannelore Neumann i Helmuta Reimanna.
Na wystawę składają się serie oryginalnych grafik autorskich, w wielu przypadkach unikatów, malowanych ręcznie akwarelą lub dekorowanych dodatkowo złotem i srebrem.
Uzupełnieniem są rysunki - studia oraz gotowe wydane książki, ilustrowane grafiką nakładową.
Niektóre wersje ilustracji są wszyte w piękne, unikatowo wydane oprawy w pergaminie, skórze lub z płasko - rzeźbionymi obwolutami.
– Wśród zespołów na szczególną uwagę zasługują, m.in.: dwanaście litografii z serii "Don Quichotte de la Manche" z 1956/1957 roku, osiem grafik w technice suchej igły i heliograwiury - ilustracji do „Poemes de Mao Tse-tung” z 1967 roku, dwanaście heliograwiur - drzeworytów do „Alicji w krainie czarów” (Alice in Wonderland) z 1969 roku, dziesięć akwafort do „Dekamerona” z 1975 roku, dwanaście akwafort z serii "Hommage à Leonardo" z 1975 roku, a szczególnie osiemdziesiąt akwafort (sucha igła) - transformacji „Les Caprices de Goya de Dali” – poinformowali organizatorzy.
W sumie jest to 350 grafik, 10 rysunków, 20 książek, medale olimpijskie i tzw. obiekty surrealistyczne Salvadora Dalí.
Wyboru prac do wystawy w Polsce dokonała Anna Manicka z Muzeum Narodowego w Warszawie. Tam też ekspozycja była prezentowana po raz pierwszy.
Zwiedzający wystawę będą mogli kupić okolicznościowe wydawnictwo, album poświęcony grafice Katalończyka.
Wystawa była już prezentowana w: Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowym w Szczecinie. Do września dzieła Salvadora Dalí można podziwiać w Muzeum Karkonoskim przy ulicy Matejki 28.
Wystawa czynna od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00 - 16.00. Bilety w cenie 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy).