Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 2757
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Surowa kara za drogowe grzechy

Środa, 17 grudnia 2008, 8:37
Aktualizacja: 8:37
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Surowa kara za drogowe grzechy
Fot. Policja
Dwaj kierowcy, którzy nie zatrzymali się do kontroli drogowej i łamali przepisy ruchu drogowego, stracili prawo jazdy. Dodatkowo sąd grodzki wlepił im grzywnę, a jednego wysłał na 10–dniowe „ferie” w areszcie śledczym.

Pierwszego z mężczyzn policjanci zatrzymali po pościgu 13 września 2008 roku około godziny 13.55 w Karpaczu. 25-letni mieszkaniec tej miejscowości kierując samochodem marki BMW nie zatrzymał się do kontroli drogowej oraz kierował samochodem nie posiadając do tego uprawnień – informuje nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Za te wykroczenia wyrokiem Sądu Grodzkiego w Jeleniej Górze 25-letni kierowca ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 1 roku oraz dodatkowo sąd orzekł karę 10 dni aresztu.

Drugi z mężczyzn został zatrzymany również po pościgu 22 października na ulicy Spółdzielczej w Jeleniej Górze. Kierujący samochodem marki VW Golf, 25-letni mieszkaniec gminy Podgórzyn nie zareagował na sygnał dany przez policjantów do zatrzymania się do kontroli drogowej, wyprzedzał bezpośrednio przed przejściem dla pieszych oraz złamał inne przepisy z zakresu ruchu drogowego.

Za te wykroczenia na podstawie wyroku Sądu Rejonowego – Wydział VII Grodzki 25-latek ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 15 miesięcy. Dodatkowo musi ponownie zdawać egzamin na prawo jazdy oraz musi zapłacić 1500 zł grzywny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group