Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 11102
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sukces licytacji bombek na sprzęt dla szpitala

Poniedziałek, 27 grudnia 2021, 7:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Sukces licytacji bombek na sprzęt dla szpitala
Fot. użyczone
Mimo że akcja jeszcze trwa, to już można mówić o sukcesie kolejnej IX. edycji licytacji bombek na rzecz oddziałów dziecięcych Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

W tym roku na licytację zostało wystawionych dziewięć bombek. Ich malowaniem zajęli się: Danuta Dudek, Bartek Drak, Olga Bochajewska, Irena Gołąb, Milena Kopczyńska, Paulina Jarosławska, Monika Jabłońska, Urszula Syniec. Artyści są z Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, Kowar, Łomnicy, Chojnowa. Bombki w rozmiarze XXXL, jak każdego roku, dostarczyła niezawodna firma Vitbis ze Złotoryi. Środki z aukcji zostaną przeznaczone na drobny sprzęt dla oddziału neonatologii jeleniogórskiego szpitala.

Co bardzo cieszy wszystkie bombki znalazły nabywców – mówi inicjator akcji Mariusz Synówka. - Łącznie z ich sprzedaży udało się uzyskać 4, 1 tysiąca złotych. Oznacza to, że na pewno wykonamy plan minimum jeśli chodzi o planowany zakup sprzętu, bo pieniędzy wystarczy na dwa laktatory oraz pompę strzykawkową. W dalszym ciągu, do połowy stycznia, można wpłacać pieniądze na tzw. bombkę karkonoską, która trafi do Muzeum Karkonoskiego.

Pomysł aukcji powstał w 2005 roku, a inspiracją była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Organizatorem od lat jest jeleniogórski społecznik Mariusz Synówka. Licytacja bombek przyozdobionych przez lokalnych artystów odbywa się w sieci, a pieniądze przeznaczane są na zakup sprzętu medycznego, który służy małym pacjentom jeleniogórskiego szpitala.

Za pieniądze z akcji w poprzednich latach kupiono m.in.: pompy strzykawkowe, pompy kroplówkowe, defibrylator dziecięcy, kardiomonitory, inhalatory, pulsoxymetry, bezcieniową lampę diagnostyczną, elektroniczną wagę ze wzrostomierzem i narzędzia dla chirurgii dziecięcej.

Twoja reakcja na artykuł?

20
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
910
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group