Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 14468
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Stypendia dla najlepszych uczniów w powiecie jeleniogórskim

Czwartek, 6 grudnia 2012, 8:21
Aktualizacja: Piątek, 7 grudnia 2012, 9:00
Autor: Mea
Powiat: Stypendia dla najlepszych uczniów w powiecie jeleniogórskim
Fot. Mea
Z dwunastoma najlepszymi uczniami szkół ponadgimnazjalnych powiatu jeleniogórskiego spotkał się wczoraj (5 grudnia) w Pałacu w Pakowszowie starosta Jacek Włodyga i wręczył młodym zdolnym dokument o przyznaniu stypendium. Wyróżnieni będą otrzymywać co miesiąc (przez 10 miesięcy) ponad 200 zł.

W spotkaniu z władzami powiatu i dyrektorami powiatowych zespołów szkół uczestniczyli uczniowie, którym przyznano stypendia finansowe za osiągnięcie w ubiegłym roku szkolnym najlepszych wyników w nauce lub sporcie oraz zaangażowanie w pracach społecznych na rzecz szkoły i środowiska lokalnego.

- Życzę tym wszystkim zdolnym, młodym ludziom kolejnych sukcesów w nauce, które zaowocują w ich dalszym życiu i mam nadzieję będą wspierać nasz region swoją wiedzą i zdolnościami – dodał Jacek Włodyga.
Stypendium Starosty Jeleniogórskiego, które wynosi w skali roku 2140 zł przyznano: Jessice Gawołek z Liceum Ogólnokształcącego w Szklarskiej Porębie, Michałowi Miliszkiewiczowi z Technikum Mechatronicznego w Piechowicach, Martynie Piech ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie, Justynie Trzmiel z Liceum Ogólnokształcącego w Kowarach, Ewelinie Szklarek z Liceum Ogólnokształcącego w Kowarach, Janowi Waraszko z Technikum Informatycznego w Piechowicach, Krzysztofowi Zapała z Technikum Mechatronicznego w Piechowicach.

- Uczę się dla własnej satysfakcji, miałem średnią 5,1 a stypendium, które otrzymuję od jeleniogórskiego starosty już po raz trzeci, pomoże mi jeszcze bardziej poszerzyć wiedzę. Najbardziej lubię fizykę i matematykę, a po technikum chciałbym kontynuować naukę na politechnice. Nauka przychodzi mi łatwo, więc nie muszę wkuwać, choć poświęcam na nią trochę czasu, ale znajduję również czas na hobby, którym jest literatura fantasy – powiedział Krzysztof Zapała, uczeń IV klasy Technikum Mechatroniki w Piechowicach.
Kolejny stypendysta miał średnią 5.0. - Interesuję się historią, choć zastanawiam się nad nauką na politechnice. Za pieniądze ze stypendium można kupić komputer, książki, opłacić rachunki za Internet, który pomaga bardzo w nauce. Na pewno kupię parę książek historycznych – mówił Michał Miliszkiewicz, również uczeń Technikum Mechatronicznego w Piechowicach.

Listy gratulacyjne od starosty Jacka Włodygi i przewodniczącego rady powiatu Rafała Mazura za wyróżnienie Stypendium Prezesa Rady Ministrów, które wynosi w ciągu roku 2580 zł odebrali: Daria Aleksandrowicz z Liceum Ogólnokształcącego w Piechowicach, Patrycja Głuszczyńska z Liceum Ogólnokształcącego w Kowarach, Aleksandra Hochół z Liceum Ogólnokształcącego w Szklarskiej Porębie, Krystian Konopka z Technikum Informatycznego w Piechowicach, oraz Katarzyna Wołoszyn ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie.

- W ubiegłym tygodniu we Wrocławiu otrzymałam stypendium Prezesa Rady Ministrów za zdobycie średniej 5,3. Nagroda ta pomoże mi zrealizować swoje marzenia, odciąży też finansowo rodziców. Z pewnością cześć tych pieniędzy wydam na pomoce dydaktyczne – powiedziała Daria Aleksandrowicz, uczennica II klasy policyjnej z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach.

Warto podkreślić, że Aleksandra Hochół już po raz drugi otrzymała to stypendium za wyniki w nauce.
- Tak dobre wyniki uczniów w naszym powiecie świadczą o wysokim poziomie w szkołach, co potwierdzają też protokoły z kuratorium oświaty. Naprawdę warto się uczyć – podkreślił Rafał Mazur.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
474
Jest nowy
7%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group