Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 11659
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Strażnicy miejscy z awansami

Wtorek, 1 września 2015, 8:33
Aktualizacja: Środa, 2 września 2015, 8:04
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Strażnicy miejscy z awansami
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (31.08) w siedzibie jeleniogórskiej Straży Miejskiej przy ul. Armii Krajowej komendant Jerzy Górniak w asyście prezydenta Marcina Zawiły, jego zastępcy Jerzego Łużniaka oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Jeleniej Góry Leszka Wrotniewskiego, wręczył swoim podwładnym awanse dziękując za dotychczasową służbę.

W sobotę (29.08) strażnicy miejscy obchodzili swoje święto, jednak z uwagi na liczne imprezy w mieście i zwiększoną liczbę potrzebnych patroli w terenie, tradycyjne spotkanie z władzami miasta oraz wręczenie awansów zaplanowano na poniedziałek.

Jak mówi komendant SM, obecnie największe potrzeby jego jednostki to transport. - Mamy trzy radiowozy i jednego citroena. W zasobie jest także nissan pathfinder, który obsługuje imprezy masowe – mówi Jerzy Górniak. - Przy rozległości miasta od Jagniątkowa do Maciejowej to czasem na interwencję trzeba poczekać – zaznacza komendant.

Zmiany ustawowe dotyczące odebrania uprawnień strażnikom miejskim do obsługi fotoradarów nie uderzają w jeleniogórską jednostkę. Komendant podkreśla, że od początku podkreślał, że te uprawnienia strażnikom są niepotrzebne.

Czego życzyć strażnikom miejskim z okazji ich święta? - Przede wszystkim spokoju i zastopowania emocji wobec strażników. Nikt, kto przestrzega prawa nie ma się czego obawiać – mówi komendant SM w Jeleniej Górze. - Najgłośniej krzyczy złodziej – łapać złodzieja – dodaje Jerzy Górniak.

Z kolei prezydent Marcin Zawiła podkreślał, że w jego odczuciu strażnicy nie wykonują pracy, tylko służbę, a z okazji ich święta życzył im przede wszystkim spokoju.

Obecnie w straży zatrudnione są 53 osoby, w tym pracownicy cywilni. W straży miejskiej nadal są wakaty i wkrótce zostanie ogłoszony kolejny nabór – będą trzy wolne miejsca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (59)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
2233
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
8%
Konfederacje
11%
Lewice
8%
PiS
25%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Czy popieramy protesty rolników?
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
Aktualności
Na razie szaro, może będzie kolorowo
 
112
Wypiła pół whisky i wsiadła za kółko
 
Turystyka
Kluski karkonoskie za 43 zł
 
Aktualności
Nowy dyrektor Książnicy Karkonoskiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group