Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 5300
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Straż miejska ruszy w teren z fotoradarem

Wtorek, 3 stycznia 2012, 9:28
Aktualizacja: Środa, 4 stycznia 2012, 8:20
Autor: Angela
REGION JELENIOGÓRSKI: Straż miejska ruszy w teren z fotoradarem
Fot. Angela
Aż trzydzieści cztery punkty w Jeleniej Górze zostały oznakowane jako strefa pomiaru prędkości, którego już za kilka dni zaczną dokonywać jeleniogórscy strażnicy miejscy z pomocą nowego fotoradaru. Zamontowane tablice informują o kontroli oraz odcinku drogi, na jakim wykonywany jest pomiar.

Mobilny fotoradar jest pierwszym tego typu urządzeniem, którym będzie dysponowała jeleniogórska straż miejska. Urządzenie zostało zakupione w lipcu minionego roku, jednak zgodnie z prawem przed jego użyciem, w siedzibie straży miejskiej pomieszczenie tzw. „dyżurki” musiało być dostosowane do wymogów ministerstwa spraw wewnętrznych. Wydzielono więc osobne lokum zamykane na metalowe drzwi, w którym są komputery z oprogramowaniem CEPiK i PESEL oraz oprogramowania do obsługi urządzenia, bowiem strażnicy po wykonaniu zdjęć sami będą je wysyłać do właściciela pojazdu.

- Czekamy na certyfikację naszego fotoradaru i już za kilka dni rozpoczniemy pomiar prędkości na ulicach, które na podstawie zgłoszeń mieszkańców zostały oznakowane. We wszystkich punktach tablice informują na jakiej odległości robiony jest pomiar. Nikt nie będzie mógł więc powiedzieć, że strażnicy miejscy zaczaili się na niego w krzakach. Jeśli kierowcy na oznakowanych ulicach będą przekraczali prędkość, to będą popełniali wykroczenia z pełną świadomością – mówi Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Które ulice zostały wytypowane do pomiaru? Ulica Sudecka przy skrzyżowaniu Borówkowa - Kalinowa oraz przy Gimnazjum nr 2, przy al. Wojska Polskiego, ul. Wolności (nr 33, 60, 179, Panieńska/ Orkana, okolice hurtowni Renova, Nadbrzeżna, Junaków, Sołtysia, Casablanca/Hirszfelda), Karola Miarki, Korczaka przy ul. Groszowej, Matejki, Morcinka przy szkole podstawowej, Wrocławska, Mickiewicza przy skrzyżowaniu z Wesołą, Goduszyńska, Wincentego Pola przy ul. Chłopskiej, Zgorzelecka, Grunwaldzka (przy gimnazjum nr 3), Spółdzielcza, Ogińskiego (szpital), Cieplicka, Lubańska (Wojewódzka), Trasa Czeska (Lubańska), Sobieszowska (Dolnośląska), Podwale (Sobieskiego), Romera, Cieplicka (MDK Muflon) oraz Bronka Czecha (Zamkowa).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (98) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group