Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5954
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Straszą strajkiem w KPN

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Piątek, 21 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 21 lipca 2006, 7:53
Autor: Polskie Radio Wrocław
Pracownicy parków narodowych grożą strajkiem generalnym. Żądają m.in. wstrzymania likwidacji gospodarstw pomocniczych, które wypracowują pieniądze na działalność tych jednostek – poinformowało Polskie Radio Wrocław.

Na początku lipca dwa związki zawodowe – Leśników i Solidarność – przeprowadziły pikiety w Tatrach i Karkonoszach, podczas których zbierane były podpisy pod petycją, aby pieniądze m.in. z biletów wstępu pozostawały w parkach narodowych.

Tymczasem Ministerstwo Finansów chce, ale wpływy ze wszystkich parków trafiały do jednej kasy, co zdaniem pracowników parków narodowych ma służyć przede wszystkim łataniu budżetowej dziury w innych resortach.

Kolejne rozmowy z ministerstwie nie przyniosły rezultatów. Dlatego związkowcy wystąpili z kolejną petycją, żądając jednoznacznej odpowiedzi do 25 lipca. Jej brak będzie oznaczać strajk generalny. W Karkonoskim Parku Narodowym powiedziano mi, że protest nie dotknie turystów, ale na pewno będzie zauważalny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~PopierającaTurystka 21-07-2006 18:18
I racja. Kasa zostanie w Parku Nartodowym i może doczekamy się aby było trochę czyściej i może będą czytelniej oznakowane szlaki. A tak będziemy nabijać kabzy P.Osłów w Sejmie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group