Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2484
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Strajkując bronią swojego szpitala

Środa, 17 września 2008, 9:27
Aktualizacja: 9:27
Autor: TEJO
REGION JELENIOGÓRSKI: Strajkując bronią swojego szpitala
Fot. TEJO
Trwa protest w szpitalu rehabilitacyjnym w Janowicach Wielkich. Jego załoga nie chce przyłączenia do Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji w Kamiennej Górze. Dziś o sytuacji rozmawiał będzie na miejscu przewodniczący sejmiku dolnośląskiego Jerzy Pokój.

Jak donosi Polskie Radio Wrocław, póki co pacjenci przyjmowani są normalnie, ale potężny gmach janowickiej placówki został oflagowany. - Załoga obawia się, że po przyłączeniu do DCR straci pracę, a budynek szpitala zostanie sprzedany – donosi PRW.

Pracownicy nie wierzą zapewnieniom, że wszyscy dostaną etaty w kamiennogórskim centrum. Urząd marszałkowski, który administruje placówką, argumentuje, że zmiany poprawią wyniki ekonomiczne janowickiego szpitala, który ma za małe obłożenie bazując jedynie na kontrakcie z NFZ. W potężnym gmachu byłego prewentorium kolejowego jest 130 łóżek. Połowa pozostaje pusta.

Pracownicy nie chcą też fuzji, bo czują się związani ze szpitalem rehabilitacyjnym, który tworzyli od podstaw. Placówka uchodzi za jedną z najlepszych w regionie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group