Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6378
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Strajk ostrzegawczy kolejarzy – jutro od godz. 7.00 do 9.00 mają stanąć pociągi

Czwartek, 24 stycznia 2013, 9:40
Aktualizacja: 9:42
Autor: WZZ "Sierpień 80"
Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80" poparł zaplanowany na piątek przez kolejowe związki zawodowe strajk ostrzegawczy. Ponadto, związkowcy zapowiadają, że to dopiero początek protestów społecznych i pracowniczych.
We wtorek ( 22.01) działające na kolei związki zawodowe ogłosiły, że w najbliższy piątek w godzinach od 7:00 do 9:00 przeprowadzą strajk ostrzegawczy. W całej Polsce przez dwie godziny mają nie jeździć pociągi. Zapowiedź kolejowego strajku spotkała się z poparciem WZZ "Sierpień 80".

- Popieramy strajk na kolei. Jesteśmy gotowi włączyć się w protesty kolejarzy. Walczą w słusznej sprawie - oświadczył Bogusław Ziętek, przewodniczący związku. - Mamy do czynienia z grandą pracodawców i rządzących w stosunku do kolejarzy. Obecnym i emerytowanym pracownikom spółek kolejowych odbiera się ulgi na przejazdy. Nie wolno zapominać, że te ulgi to część wynagrodzenia. Dochodzi więc do skandalicznego sięgania do kieszeni pracowników i łupienia ich - mówi szef "Sierpnia 80".

Związkowcy zaznaczają, że zbliża się gorący okres protestów społecznych. I przypominają, że w województwie śląskim kończą się przygotowania do pierwszego od 32 lat strajku generalnego. Rozszerzeniu ulec ma także protest rolników z woj. zachodniopomorskiego i objąć cały kraj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group