Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 2883
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Stowarzyszenie Inwalidów Wzroku podsumowało lato

Czwartek, 3 października 2013, 9:17
Aktualizacja: 9:18
Autor: Org
Region: Stowarzyszenie Inwalidów Wzroku podsumowało lato
Fot. Org
W ostatnią sobotę ponad 30–osobowa grupa członków i sympatyków Stowarzyszenia Inwalidów Wzroku oraz członkowie Jeleniogórskiego Klubu Nordic Walking CROSS spotkali się przy schronisku Orle w górach Izerskich.

- Pięciokilometrowy spacer od Polany Jakuszyckiej do samego schroniska pokonali mężnie przy użyciu kijów. Przewodnik i instruktor Nordic Waliking Janusz Jachnicki jeszcze w trakcie marszu korygował sposób posługiwania się sprzętem, co ma ogromne znaczenie dla pobudzania poszczególnych partii mięśni – informują organizatorzy.

Przy schronisku Orle zapłonęło ognisko, a jego gospodarz Stanisław Kornafel, prezes Towarzystwa Izerskiego W Szklarskiej Porębie powitał gości. Mówił o historii turystyki i planach Towarzystwa. Piękna pogoda i wspaniała atmosfera spotkania wskrzesiła siły wędrowców na dodatkowe cztery kilometry do rzeki Izerki i z powrotem. Przy odpoczynku pieczeniu kiełbasek był czas na śpiewy, recytacje i wspomnienia.

Wspomnienia, bo klub Nordic Walinkg współpracując ze Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących CROSS podsumował akcję letnią 2013. Zorganizowano cztery wyprawy w okolicach Kotliny Jeleniogórskiej: do Perły Zachodu, Podgórzyna, Cieplic i Jakuszyc. Łącznie oprócz 15. członków Klubu Nordic Walking w wycieczkach wzięło udział ponad 50 osób, głownie mieszkańców Jeleniej Góry z organizacji współpracujących z KSON. To nie koniec propozycji Inwalidów Wzroku na aktywny wypoczynek o czym powiadomimy naszych czytelników wkrótce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group