Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7056
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Startuje powiatowa komunikacja autobusowa

Sobota, 30 stycznia 2021, 6:01
Autor: WAC
Powiat: Startuje powiatowa komunikacja autobusowa
Fot. WAC
Wczoraj (29.01) w Starostwie Powiatowym doszło do popisania umowy pomiędzy Powiatem Karkonoskim, a PKS Tour Jelenia Góra o organizacji Karkonoskiej Komunikacji Powiatowej.

Karkonoska Komunikacja Powiatowa, która wystartuje już w najbliższy poniedziałek 1 lutego, to 11 linii, które łącznie przebiegają przez 40 miejscowości ze wszystkich gmin Powiatu Karkonoskiego. Niektóre z wsi, zwłaszcza w gminach Jeżów Sudecki i Stara Kamienica do tej pory były wykluczone komunikacyjnie. Organizatorem projektu, który potrwa do końca roku jest Powiat Karkonoski, a operatorem PKS Tour Jelenia Góra. Koszt to 2 miliony 760 tysięcy złotych, z czego 90 procent pochodzi z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Do obsługi KKP będzie wykorzystywanych 18 autobusów i busów PKS Tour, w tym większość niskopodłogowych. Ceny biletów będą uzależnione od długości przejazdu i będą się wahały w granicach 5 – 8 złotych. W autobusach będą też obowiązywały zniżki oraz ulgi przewidziane ustawowo. Liniami KKP będzie można przewozić bezpłatnie bagaże oraz rowery. Rozkłady jazdy zostaną udostępnione jutro (31.01) na stronie PKS Tour oraz umieszczone na przystankach.

Gdy zapowiadaliśmy zmianę nazwy powiatu na karkonoski mówiliśmy, że to dopiero początek ważnych rzeczy, które wydarzą się w przyszłości – mówi starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski. - I właśnie dziś jesteśmy świadkami historycznego wydarzenia, bo nigdy wcześniej powiat nie brał na siebie organizacji transportu zbiorowego dla mieszkańców. Cieszę się, że już od 1 lutego możemy zaproponować mieszkańcom naszego powiatu takie narzędzie w postaci komfortowego przemieszczania się pomiędzy gminami powiatu, ale także z gmin do Jeleniej Góry. To będzie też świetna oferta dla turystów i mieszkańców Jeleniej Góry. Kiedy stworzyła się możliwość pozyskania środków zewnętrznych nie wahaliśmy się ani chwili, choć czasu było niewiele, aby dopiąć wszystkie szczegóły. Projekt jest zaplanowany na ten rok, ale wierzymy i mamy zapewnienia, że takie dofinansowanie będzie utrzymane w kolejnych latach. W tym roku jesteśmy jednym z sześciu powiatów na terenie Dolnego Śląska, które skorzystały z możliwości sięgnięcia o dopłaty z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Pod względem planowanych kilometrów i wartości zadania jest to największy tego typu projekt w Polsce. To wynika z tego, że jesteśmy dużym powiatem, w skład którego wchodzi aż 9 gmin.

Twoja reakcja na artykuł?

90
79%
Cieszy
12
11%
Hahaha
2
2%
Nudzi
2
2%
Smuci
3
3%
Złości
5
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (86)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
369
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group