Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6684
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stara Kamienica: Stara Kamienica ma budżet na nowy rok

Niedziela, 31 grudnia 2017, 7:15
Autor: WAC
Stara Kamienica: Stara Kamienica ma budżet na nowy rok
Fot. WAC
Mocno inwestycyjny jest budżet gminy Stara Kamienica na 2018 rok uchwalony na ostatniej sesji Rady Gminy. Za przyjęciem budżetu w kształcie przedstawionym przez wójt Zofię Świątek głosowało 13 radnych, czyli wszyscy obecni na sesji budżetowej.

Dochody gminy zapisane w uchwale wynoszą 26,5 miliona złotych, a wydatki 28,2 mln zł. Niedobór budżetowy zaplanowano na poziomie blisko 1,7 miliona złotych, zaś zadłużenie gminy na koniec 2018 r. ma wynieść 16,1 miliona złotych.

Wśród licznych inwestycji, które rozpoczną się lub będą kontynuowane w 2018 roku będzie: budowa łącznika pomiędzy budynkiem szkoły podstawowej w Starej Kamienicy, a salą gimnastyczną, budowa remizy strażackiej w Rybnicy, przebudowa dwóch dróg w Chromcu i jednej w Barcinku oraz remonty kilku innych w różnych miejscowościach, montaż instalacji fotowoltaicznych na trzech budynkach użyteczności publicznej, wymiana około 200 tradycyjnych lamp ulicznych na ledowe.

W budżecie zarezerwowano też środki na wkład własny gminy na dalsze prace renowacyjne przyziemia ruin zamku w Starej Kamienicy oraz jego wieży.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group