Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 6682
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sprzęt i pieniądze na szkolenia dla ratowników górskich

Wtorek, 19 kwietnia 2011, 7:26
Aktualizacja: 15:43
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Sprzęt i pieniądze na szkolenia dla ratowników górskich
Fot. GOPR
Sto tysięcy złotych przyznał zarząd województwa dolnośląskiego Karkonoskiej Grupie Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego na zwiększenie bezpieczeństwa ludności poprzez doposażenie w sprzęt i szkolenia ratowników medycznych. W najbliższych dniach GOPR wyłoni też dostawcę trzech quadów na gąsienicach.

Karkonoska Grupa GOPR otrzymała 100 tys. zł jako jedna z dwóch instytucji w ramach ogłoszonego konkursu na zadanie publiczne z zakresu ratownictwa górskiego i wodnego na rok bieżący. Podobna kwota przyznawana jest goprowcom co roku.

– Są to pieniądze, które pozwalają nam na funkcjonowanie. Za te 100 tys. zł doposażymy naszych ratowników w standardowy sprzęt alpinistyczny i narciarski. Z tej kwoty przeprowadzone zostaną również szkolenia – mówi Sławomir Ejsymont, naczelnik Karkonoskiej Grupy GOPR.

W najbliższy piątek natomiast nastąpi otwarcie ofert na dostawę trzech quadów z napędem alternatywnym, czyli możliwością zamontowania specjalistycznych gąsienic. Quady będą miały napęd na cztery koła, automatyczną skrzynię biegów, silnik o pojemności min. 660 cm3 i będą dostosowane do jazdy dla dwóch osób.

– Taki sprzęt umożliwi nam działania w okresie przejściowym, czyli wówczas kiedy w górach śnieg jeszcze zalega, ale tylko miejscami. Wówczas nie możemy się już poruszać skuterami śnieżnymi, nie ma też możliwości dojechania samochodem. Skutery posłużą nam zarówno do akcji ratowniczych, jak i prowadzenia patroli – mówi naczelnik Ejsymont.

Aktualnie grupa ma pięć quadów. Trzy nowe nabytki zostaną dofinansowane z unijnego projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group