Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 3748
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sprawę śmierci Magdaleny Ż. w Egipcie badają śledczy

Czwartek, 4 maja 2017, 12:14
Aktualizacja: Wtorek, 9 maja 2017, 13:08
Autor: M–G
Jelenia Góra: Sprawę śmierci Magdaleny Ż. w Egipcie badają śledczy
Fot. Użyczone
Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze przejął do dalszego prowadzenia z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu postępowanie dotyczące zaistniałego w dniu 30 kwietnia w Hurghadzie na terenie Arabskiej Republiki Egiptu zabójstwa Magdaleny Ż.

W wyniku dotychczas przeprowadzonych czynności ustalono, że 27-letnia mieszkanka Bogatyni, Magdalena Ż. zamieszkała aktualnie we Wrocławiu, 25 kwietnia po wykupieniu wycieczki zorganizowanej przez jedno z krajowych biur podróży, przyleciała do egipskiego kurortu Marsa Alam.

Wycieczkę pierwotnie zaplanowała wraz ze swoim partnerem, który w konsekwencji jednak jej nie towarzyszył. Niemniej jednak partner pokrzywdzonej utrzymywał z Magdaleną Ż. kontakt telefoniczny. Po upływie dwóch dni zaniepokoiło go zachowanie partnerki, stąd w porozumieniu z touroperatorem i polskim przedstawicielstwem dyplomatycznym w Kairze, zaplanowano wcześniejszy powrót Magdaleny Ż. do kraju.

- Z uwagi jednak na pogarszający się stan zdrowia kobiety przewieziono ją do szpitala w Hurghadzie, gdzie przybyły z kraju znajomy uzyskał informację, że Magdalena Ż. zmarła w wyniku obrażeń doznanych na skutek upadku w z wysokości, z pierwszego lub drugiego piętra szpitala, w którym przebywała uprzednio w miejscowości Marsa-Alam – informuje prokurator Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Marek Gorzkowicz.

- Po zebraniu niezbędnego materiału dowodowego zostanie opracowany i skierowany za pośrednictwem Prokuratury Krajowej w Warszawie wniosek do władz Egiptu o dokonanie czynności w drodze międzynarodowej pomocy prawnej, w tym o przesłuchanie świadków – pracowników hoteli, w których przebywała pokrzywdzona, personelu placówek medycznych, w której udzielano jej pomocy oraz wszelkich dokumentów istotnych z punktu widzenia dowodowego dla potrzeb śledztwa, w tym wyników z badań toksykologicznych i sekcji zwłok Magdaleny Ż. Czynność ta, po sprowadzeniu zwłok Magdaleny Ż. do kraju, zostanie powtórzona w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu – dodaje Marek Gorzkowicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group