Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 5141
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sprawca gwałtu tymczasowo aresztowany

Piątek, 8 kwietnia 2016, 14:36
Aktualizacja: Niedziela, 10 kwietnia 2016, 12:46
Autor: P–O
Jelenia Góra: Sprawca gwałtu tymczasowo aresztowany
Fot. Archiwum
Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze prowadzi śledztwo w sprawie zgwałcenia 6 kwietnia br. w Jeleniej Górze, ze szczególnym okrucieństwem, 23–letniej kobiety. Do zdarzenia doszło w godzinach południowych w okolicy wałów cieplickich. Kilka godzin później policjanci ustalili i zatrzymali 33–letniego mieszkańca Jeleniej Góry Grzegorza S.

Dzisiaj (8.07) prokurator, w oparciu o zgromadzone dowody, w tym dane o uprzedniej karalności, przedstawił Grzegorzowi S. zarzuty. Podejrzany odmówił składania wyjaśnień.

- Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze, bezpośrednio po zakończeniu czynności przesłuchania, skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec Grzegorza S. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze Wydział II Karny w pełni podzielił stanowisko prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na wskazany okres. Decyzja sądu nie jest prawomocna – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Niziołek.

Grzegorzowi S. grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy, niż pięć lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group