Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6582
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sporne bilboardy

Czwartek, 8 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 13 stycznia 2006, 20:21
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Dzierżawca targowiska na Zabobrzu domaga się od zeszłego roku od władz miasta usunięcia czterech bilboardów stojących na skraju bazaru.

Domagali się też tego kupcy. Ich zdaniem na bilboardach często reklamują się jeleniogórskie supermarkety i przez to odbierają klientów „ryneczkowym” sprzedawcom. Do miejskiej kasy z dzierżawy gruntu pod tablicami wpływa ok. 300 zł miesięcznie.

Tymczasem Kazimierz Wilk, dzierżawca targowiska, twierdzi, że to stawka dużo zaniżona. - Gdybym mógł w tym miejscu postawić swoje bilboardy, to dostałbym za dzierżawę prawie 5 tysięcy złotych, a do tego tak skonstruowałbym umowę, że niemożliwe byłoby reklamowanie się supermarketów - dodaje K. Wilk.

Natomiast Józef Sarzyński, zastępca prezydenta miasta, twierdzi, że miasto chciało się porozumieć z dzierżawcą targowiska w tej sprawie, ale był „duży opór materii”. - Proponowaliśmy zmniejszenie dzierżawionego terenu o kawałek pod bilboardami i zmniejszenie w związku z tym czynszu dzierżawnego.

Był też taki wariant, że dzierżawca dogada się z właścicielem tablic reklamowych. Nic z tego nie wyszło. Dlatego też bilboardy będą prawdopodobnie przeniesione w inne miejsce, ale dzierżawca nie dostanie zgody na postawienie w tym miejscu swoich tablic - wyjaśnia Józef Sarzyński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group