Czytających: 5522
Zalogowanych: 7

Jelenia Góra: Spartakus walczy w barażach

Niedziela, 5 marca 2023, 9:22
Sezon zasadniczy ligi dolnośląsko-lubuskiej juniorek dobiegł końca, ale koszykarki Spartakusa Jelenia Góra stanęły przed szansą na awans do fazy centralnej. Warunek - pokonanie w dwumeczu MKS-u MOS Wrocław. W pierwszej konfrontacji rozegranej w hali SP 10, podopieczne Rafała Niesobskiego uległy wrocławiankom 57:70. Rewanż już dzisiaj (5.03) w stolicy Dolnego Śląska.

W sezonie zasadniczym występowały dwa zespoły z Jeleniej Góry - Spartakus z dorobkiem 5 zwycięstw i 9 porażek zajął 5. miejsce, a Wichoś z bilansem 3-11 zakończył sezon na ostatnim - 8. miejscu. Tu warto zaznaczyć, że dwa z trzech zwycięstw ekipy z Zabobrza miały miejsce w miejskich derbach.

Jeleniogórzanki źle rozpoczęły pierwszy mecz barażowy, już w 1. kwarcie przewaga przyjezdnych wyniosła 12 punktów (10:22), jednak w drugiej odsłonie miejscowe odzyskały wiarę w końcowy sukces zbliżając się do rywalek na 7 punktów. Po zmianie stron ponownie lepiej zaprezentowały się wrocławianki i w ostatniej kwarcie trwała walka o jak najkorzystniejszy bilans punktów przed rewanżem. Ostatecznie Spartakus przegrał 57:70, więc w niedzielę musi odrobić stratę 13 "oczek".

Sailmed KSW Spartakus Jelenia Góra – MKS MOS Procom System Wrocław 57:70 (10:22, 16:11, 12:20, 19:17)

Spartakus: Kaleta 28, Kaławaj 13, M. Niesobska 5, A. Tomalak 4, W. Niesobska 3, Nejman 2, P. Tarnawska 2, Sala, Papierska, Młodzińska, E. Tomalak.
MKS: Wowra 20, Golema 12, Świątek 12, Olszowa 11, M. Łukasik 6, Góral 5, Walczak 4, Dec, Brzezińska, Szymańska, Ostrowska, P. Łukasik.
Sędziowali: Kamil Chrustowski, Michał Lisiecki.