Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 6129
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SOSW:Drugie podejście

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 29 marca 2019, 6:04
Aktualizacja: Sobota, 30 marca 2019, 8:06
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Urzędzie Miasta Jeleniej Góry doszło do otwarcia ofert na rozbudowę Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego przy ul. Kruszwickiej o Zespół Edukacji Przedszkolnej i Podstawowej dla dzieci niepełnosprawnych. To drugie podejście władz miasta do wyłonienia wykonawcy. Tym razem wpłynęło aż 5 ofert.

Najniższą cenę zaproponowało konsorcjum firm: LK Inwest z Wrocławia (lider) i KBUD z Prusic (partner) – 7 350 710,00 zł. Druga pod względem wysokości cena, to oferta konsorcjum Sawrem z Wrocławia (lider) i Sawrem z Legnicy (partner) – 7 697 155,50 zł. Wśród oferentów znaleźli się też: Castellum z Wrocławia (8,278 mln), konsorcjum Intrabud ze Świebodzic i KMB Budownictwo (8,364 mln) oraz Solar System z Jeleniej Góry (niemal 8,85 mln). Wszystkie oferty zakładają 84 miesiące gwarancji.

Obecnie trwa analiza możliwości finansowych budżetu miasta, więc na decyzję o unieważnieniu lub rozstrzygnięciu postępowania przetargowego - trzeba poczekać. Gdyby udało się rozbudować placówkę przy ul. Kruszwickiej, to zwolnią się budynki przy ul. Grottgera i Wolności. Według planów prezydenta, pierwszy z nich mógłby zostać wystawiony na sprzedaż, a w drugim znalazłoby się miejsce na przedszkole i żłobek.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące budowę placówki przedszkolno-szkolnej dla dzieci niepełnosprawnych wraz z zagospodarowaniem terenu. Placówka dydaktyczna będzie budynkiem niepodpiwniczonym, dwukondygnacyjnym, przykrytym dachem płaskim, wyposażonym w instalację wodno-kanalizacyjną, wewnętrzną instalację wodociągową przeciwpożarową, instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną i wywiewną oraz instalację elektryczną i odgromową.

Budynek ma zawierać strefę wejściową (połączoną z budynkiem istniejącym) wraz z szatnią dla dzieci. Na parterze zlokalizowano sale zajęć dla dzieci przedszkolnych, a na I piętrze sale dla dzieci szkolnych. W budynku zaprojektowano również sale terapeutyczne, lekcyjne, salę wielofunkcyjną oraz świetlicę. Komunikacja pomiędzy kondygnacjami odbywa się klatką schodową oraz windą przeznaczoną dla osób niepełnosprawnych.

Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
- budowę dwukondygnacyjnej placówki przedszkolno-szkolnej dla dzieci niepełnosprawnych o kubaturze - 6130,39 m3;
- przebudowę i realizację niezbędnej infrastruktury technicznej, tj. przyłącza wodociągowego, instalacji kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wewnętrznej linii zasilającej oraz instalacji elektrycznej zasilającej oświetlenie zewnętrzne.
- powiększenie placu przed wejściem do budynku;
- budowę parkingu z 20 miejscami parkingowymi przy wjeździe na teren zespołu szkolnego;
realizację, wzdłuż projektowanego budynku, drogi pożarowej o nośności 100 kM/oś;
- remont nawierzchni przejścia pieszego przez park;
- korektę linii ogrodzenia w rejonie projektowanego parkingu wraz z montażem bramy przy wjeździe na parking oraz furtki w ogrodzeniu terenów sportowych;
- wykonanie elementów małej architektury, murków oporowych oraz placu zabaw w sąsiedztwie sal przedszkolnych.

Twoja reakcja na artykuł?

7
70%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Patolll 29-03-2019 7:24
Widać że polityka PiS w obronie osób niepełnosprawnych przynosi efekty! W końcu najbardziej potrzebujący zostali dostrzeżeni. Jarosław Kaczyński pierwszy obrońca osób uciemiężonych! 7 lat nieudolnych rządów PO doprowadziło do skrajnych sytuacji w tej dziedzinie życia społecznego. Widać że dobra zmiana działa. Widać że zaczyna przynosić efekty... A to wszystko dzięki mądrym decyzjom ekspertów z Prawa i Sprawiedliwości! Cieszę się że dożyłem takich czasów kiedy Polska jest rządzona przez odpowiedzialne osoby które wiedzą czego potrzeba narodowi.
~Lopattt 29-03-2019 9:12
I 2 złote za post wpadło :D
~ 29-03-2019 10:17
"...Obecnie trwa a...liza możliwości finansowych budżetu miasta, więc na decyzję o unieważnieniu lub rozstrzygnięciu postępowania przetargowego - trzeba poczekać..." Nie cieszcie się rodzice dzieci z niepełnosprawnościami! Czekaliście 20 lat, poczekacie jeszcze trochę. Najpierw trzeba załatwić kwestię blisko 10 mln zł dotacji do teatru, dotacji, której można było uniknąć, gdyby wniosek do urzędu wojewódzkiego przygotowano staranniej!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group