Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9585
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sonety Szekspira w wykonaniu Rogacewicza & Sikory w ODK

Wtorek, 25 września 2012, 10:26
Aktualizacja: 10:35
Autor: mea
Jelenia Góra: Sonety Szekspira w wykonaniu Rogacewicza & Sikory w ODK
Fot. Organizator
Już w czwartek (27.09.) o godz. 18:00 w sali teatralnej Osiedlowego Domu Kultury, przy ul. Komedy–Trzcińskiego 12, odbędzie się oryginalna prezentacja sonetów Williama Szekspira z muzyką Pawła Sikory i Krzysztofa Rogacewicza. Podczas koncertu artyści zaprezentują materiał z płyty „SONETY rogacewicz & sikora". Wstęp jest wolny.

Płyta – „SONETY rogacewicz & sikora” to 14 sonetów Williama Szekspira, śpiewanych w języku polskim. Muzyka jest autorstwa Krzysztofa Rogacewicza i Pawła Sikory. Płyta została zrealizowana podczas sesji w studio w grudniu 2011 i styczniu 2012 roku. Koncert zagrają: Krzysztof Rogacewicz - gitara, wokal, Paweł Sikora - instrumenty klawiszowe, Marek Mikulski – gitara oraz Maksymilian Rogacewicz – fagot.

Muzycy tak piszą o swojej płycie: „Okazuje się bowiem, że Sonety, w znakomitych zresztą tłumaczeniach, mogą być naprawdę atrakcyjne, ba czasami nawet zabawne, a z pewnością wzruszające. To oczywiście kwestia odpowiedniej aktorskiej interpretacji tych tekstów, ale nie tylko. 14 sonetów Pana Williama zostało wspartych atrakcyjną muzyką naszego autorstwa w ciekawych i nietuzinkowych aranżacjach. Oprócz wokalu, usłyszycie Państwo gitary akustyczne, instrumenty klawiszowe oraz fagot. Z pewnością zapis studyjny sonetów na płycie nie odda w całości emocji, jakie przebijają się przez rampę w czasie wykonywania utworów na żywo. Jednak staraliśmy się aby jak najbardziej zachować klimat tych utworów prezentowanych na scenie i chyba nam się udało. Zresztą oceńcie Państwo sami”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
525
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group